Pokud zrovna přemýšlíte o destinaci ideální pro celou rodinu, zkusili jsme pro vás sestavit plán na týdenní pobyt v regionu tak, aby si na své přišli rodiče i děti, milovníci hor i sportovci nebo čistokrevní dovolenkáři. Rozložte tábor třeba v Hallstattu, starobylém městečku s nejstarším solným dolem světa. Hallstatt se svou tisíciletou historií je místem, které přímo zve k tomu, abyste zvolnili, užívali si pohody a objevovali krásná zákoutí. Program na první den je jasný.

Zdroj: Youtube

Den 2: Cyklovýlet kolem jezera Hallstätter See
Pokud se na cesty nevydáváte s vlastními koly, pronajměte si je a vydejte se na lehký cyklovýlet kolem jezera. Cesta je relativně plochá a poskytuje krásné výhledy na jezero a okolní hory. Milovníci cyklistiky si zde celkově přijdou na své: v regionu je na 200 km lesních cest a pokud byste chtěli na kole strávit víc času, nudit se tu nebudete. Nabídka sahá od legendárního několikadenního Dachsteinského okruhu přes technicky náročné tréninkové trasy Salzkammergut Trophy až po pohodové MTB trasy.

Den 3: Dobrodružství na Dachstein Krippenstein
Program zahajte výjezdem lanovkou na Dachstein Krippenstein a vydejte se na impozantní vyhlídkovou plošinu 5fingers. Máte rádi adrenalin? V nabídce je zde celá řada ferrat. Pro rodiny s dětmi je ideální návštěva přírodního parku Schönbergalm u prostřední stanice lanovky na Dachstein. Pro děti je tu připravená interaktivní vzdělávací stezka. I dospělí ale ocení prohlídku Dachsteinské ledové jeskyně a Mamutí jeskyně.

Den 4: Čas zvolnit
Čtvrtý den radí protřelí turisté odpočívat. Pokud vyrážíte s dětmi, navštivte třeba zábavní park v Gosau. Pokud dáváte přednost dospělé zábavě, v centru města Bad Goisern am Hallstättersee, v památkově chráněném zámku Neuwildenstein se můžete ponořit do světa řemesel ze Solné komory. Na třech patrech se seznámíte s pestrou směsicí místních řemesel, s jejich historií i aktuálními souvislostmi.

Den 5: Pěší túra a piknik
Vydejte se na snadnou túru například do údolí Gosau a odpočiňte si při pikniku na břehu jezera Gosausee. Nebo si naopak dejte do těla a zaměřte se na obec Obertraun a její okolí. Dopřejte si túru s místním průvodcem, jízdu lanovkou na východ slunce nebo při úplňku, navštivte tradiční horské mše a alpské slavnosti.  I bez těchto akcí na vás od července do října čeká působivá přírodní podívaná.

Den 6: Bad Ischl
Bad Ischl, malebné lázeňské město v srdci regionu Salzkammergut v Rakousku, nabízí řadu historických a kulturních atrakcí. Je známé především jako oblíbené letní sídlo císaře Františka Josefa I. Oblíbeným turistickým cílem je proto Císařská Vila (Kaiservilla) – letní rezidence Františka Josefa, kde trávil většinu svých letních měsíců. Vila je obklopena krásnými zahradami a je přístupná veřejnosti. Za návštěvu stojí i místní tržnice, kde jsou k dostání regionální produkty a originální suvenýry. Pokud vás prohlídka města unaví, odpočiňte si v termálních lázních EurothermenResort Bad Ischl. Máte sil dostatek? Vyšlápněte si na rozhlednu Siriuskogel, kromě nádherného výhledu se můžete těšit na malou restauraci. Raději si ale ověřte otevírací dobu.

Den 7: Salzwelten Hallstatt
Než se rozloučíte s regionem, který je na seznamu světového dědictví UNESCO, nesmíte vynechat návštěvu solného dolu v hallstattském „Světě soli“. Vysoko nad městem se vydáte po stopách pravěkých horníků a sestoupíte do štol solného dolu. Laserová show a 3D bronzové kino vás nejen ohromí, ale také vám přiblíží historii těžby soli. Ryzí adrenalin nabízí 64 metrů dlouhá hornická skluzavka, která je nejdelší v Evropě. Speciální atrakcí je vyhlídková plošina „Welterbeblick“ vysoko nad střechami historického Hallstattu.

Teď už můžete vyrazit domů s klidným svědomím, že jste prozkoumali tuhle část Rakouska skutečně důkladně.

Zdroj: Youtube

Zdroj:
www.dachstein.at
www.salzwelten.at
dachstein-salzkammergut.com