Ke kosmetickému tejpování se používá stejný typ pásky, jaký používá váš fyzioterapeut. Svaly v obličeji se díky němu zrelaxují, a tím se postupně vyhladí i vrásky. „Tejp se lepí ideálně na noc, měl by působit zhruba šest až deset hodin. Ale můžete si ho samozřejmě aplikovat i v průběhu dne,“ radí lektorka beauty tejpování a zároveň kosmetička Hana Bahníková.

Zdroj: VLM

Vráska hněvu je podle ní nejčastější problém, který s ní klientky touží pomocí tejpu řešit. Často za ni může nevědomé mračení ve chvílích, kdy se soustředíme. Pravidelné, ideálně každonoční tejpování dokáže mračivku postupně vyhladit. Pokud si navíc pásku občas nalepíte i přes den, odnaučíte se navíc i zmíněné nevědomé krčení čela. Tejp vám mračení zkrátka nedovolí.

A jak si ho tedy správně aplikovat? Pleť nejprve odličte, vyčistěte a ošetřete krémem. Dejte mu čas, aby se vstřebal. Chcete-li účinek lepení ještě zvýšit, dopřejte si obličejovou masáž pomocí guashy nebo prstů. Ve chvíli, kdy se všechna kosmetika vstřebá, můžete začít s odměřováním tejpu.

Zalepte vrásky

„Pásku přiložte volným koncem mezi obočí a odměřte správnou délku. Tejp by měl končit kousek od hranice vlasů. Zde pásku ustřihněte. Pak ji podélně přeložte napůl a v místě přehnutí rozstřihněte na dvě části. Konce zaoblete pomocí ostrých nůžek,“ radí lektorka.

První kousek připraveného tejpu na jednom konci odlepte od podkladu. Vznikne takzvaná kotva, kterou se tejp upevní na místo. Pásku touto kotvou přilepte mezi obočí a pokračujte postupným odlepováním pásky lehce šikmo vzhůru. Důležité je nijak při tom nenapínat kůži na čele ani samotný tejp. Totéž udělejte na druhé straně. Na čele vám tak vznikne jakési srdíčko. „Jakmile budou oba proužky tejpu na místě, uhlaďte je prsty. Tím se páska aktivuje,“ popisuje finální krok lektorka. Teď je čas nechat tejp působit.

A jak pásku šetrně sundat? Rozhodně se vyvarujte rychlého strhávání, tím byste pokožce mohli uškodit. Tejp sundavejte pomalu a opatrně. „Velmi si to usnadníte tím, že před tím pásku navlčíte. Pak jde dolů bez většího úsilí,“ dodává lektorka.

Zdroj:
lektorka tejpování a kosmetička Hana Bahníková, www.neinazivne.cz