"⁠Některé ženy žehlí na příliš vysokou teplotu, nepoužívají termo ochranu nebo žehlí vlhké vlasy, to je hodně špatně. Vlas potom praská, láme se. Také po barvení nebo zesvětlování vlasů to není vhodné, bledne barva či přeliv," říká hairstylista a majitel salonu The Trim Daniel Pašek.

Žehlení bez poničení

Jako každé pravidlo, má ale i tohle výjimku. Značka Dyson na trh nedávno uvedla Airstrait - žehličku, která nefunguje na principu kovových plátů, vlasy žehlí proudem horkého vzduchu a je tak vhodná i k rovnání vlhkých vlasů. „Je to skvělý produkt, který ještě víc než se silou teploty pracuje se silou vzduchu. Vlasy dokáže narovnat bez horkých plátů a bez toho, aby je trápil. S Aistrait je bezpečné narovnávat i mokré vlasy,” popsal novinku vlasový mág Ioanis Michalelis.

Jako ambasador pro Řecko ji nedávno představil i na otevření nového pop-up space značky Dyson v aténském Astir Marina Vouliagmeni. Lokalita jednoho z nejluxusnějších evropských přístavů nebyla vybraná náhodně - kopíruje totiž image značky, kterou si oblíbili nejen vlasoví odborníci, ale i celebrity a influenceři. Přestože do jejího portfolia nepatří jen hair care produkty, ale i vysavače nebo čistička vzduchu, největší zájem byl právě o vlasové vychytávky.

Termoochrana je must have

Ať už jde o foukání, styling nebo narovnávání, ani sebelepší přístroj nedokáže zázraky, pokud nedoržíte pár důležitých pravidel.  „Pokud chceme vlasy žehlit, tak určitě čisté, čerstvě umyté a dobře vyfoukané. Samozřejmostí by mělo být používání kvalitní termoochrany. Čisté proto, abyste si nezapékali prach a nečistoty do vlasů. Teplotu volíme 180 stupňů. S touto teplotou vlasy nepálíte a stačí pramen přejet jednou,” popsal Daniel Pašek, český ambasador značky Dyson. Ioannis Michalelis pak doplnil trik, který vaše kadeře ušetří utrpení i během klasického foukání. „Úplně to nejhorší, čeho se můžete dopustit, je používat hodně silný fén v kombinaci s kovovým kartáčem. Kov násobí teplotu a poničení vlasů je pak obrovské.

Zdroje: Dyson