Ano, bude vás to stát jisté úsilí a vytrvalost, trochu víc času v koupelně a možná taky pár nových produktů, o jejichž existenci jste dosud neměla tušení. Že vám to zavání posedlostí vlastním vzhledem? Pak vězte, že spíš než o nezdravou obsesi, na kterou by mohla ukazovat videa korejských beauty influencerek, jde o maximální porozumění aktuálním potřebám kůže. A samozřejmě o jejich naplňování. A s tím časem stráveným před zrcadlem to také tak horké nebude – beauty rutina se sice opravdu může protáhnout, na druhou stranu se už nebudete muset zdržovat kamufláží. Glass skin ji totiž nepotřebuje.
„Zvláštností tohoto pečujícího směru je, že místo make-upu a krytí nedostatků sází na přirozeně krásný vzhled. Ale ani u toho se nezastavuje, protože to, že třeba nemáme pupínky, ještě neznamená, že jsme se svou pletí spokojení. Glass skin je vlastně o tom, nejen zbavit pleť nedokonalostí, ale skutečně ji rozzářit a dodat jí šťavnatý vzhled, po kterém všichni toužíme,“ říká Viktorie Mucha, majitelka e-shopu s korejskou kosmetikou Koreankosmetika.cz.
Nejzdravější verze vaší pleti
S termínem glass skin přišla Newyorčanka korejského původu Alicia Yoon, která je zároveň zakladatelkou značky Peach & Lily. "Pokud si nejste jistí, jak glass skin dosáhnout, nejste v tom sama. Jde vlastně o to dopracovat se k nejzdravější podobě své pokožky," vysvětlila časopisu Forbes.
Pro Korejky (i Korejce) je kvalita pleti skoro statusovou záležitostí a neváhají jí obětovat čas ani peníze. Stačí si vzpomenout na slavný korejský desetikrokový rituál krásy, který nám v Evropě před pár lety vyrazil dech. „V Koreji se na upravený a zdravě vypadající zevnějšek klade velký důraz. To se odráží například také v oblíbených seriálech, kde můžete často vidět hlavní hrdinky, ale i jejich mužské protějšky používat plátýnkové masky. Dá se tedy říct, že snaha o dosažení glass skin je tam doslova všudypřítomná,“ vysvětluje Mucha.
Základem všeho je ale správné a opravdu důkladné čištění, které má dvě fáze. Během té první se zbavíte přebytečného kožního mazu, make-upu a SPF pomocí hydrofilního olejového čističe, který všechny zmíněné složky rozpustí. Ten se nanáší na suchou pleť a jemně se vmasírovává, dokud nerozpustí make-up. Pak přidáte trochu vody, čímž vznikne čisticí pěna, a nakonec obličej opláchnete úplně. V druhém kroku pleť dočistíte čisticí pěnou nebo gelem a vodou. Čističe na bázi vody vás pro změnu zbaví prachu, potu a dalších nečistot.
Důležitá je také pravidelná exfoliace, tu je ale třeba dělat velmi ohleduplně. V Koreji prakticky nenarazíte na klasické mechanické peelingy se zrníčky, zato na nepřeberné množství přípravků s obsahem AHA kyselin (kyselina mléčná, kyselina glykolová, kyselina jablečná, kyselina maleinová, kyselina citronová, kyselina vinná a kyselina mandlová), BHA kyselin (kyselina salicylová) nebo PHA kyselin (kyselina laktobionová, galaktóza, kyselina glukonová). Tyto přípravky se většinou používají dva- až třikrát do týdne, jemnější formule se ale dají aplikovat i každý den. Právě díky exfoliaci v kombinaci s dvoufázovým čištěním pokožka získává čistý a rozzářený vzhled, který je pro glass skin tak charakteristický.
Zdroj:
Viktorie Mucha, majitelka e-shopu s korejskou kosmetikou, www.koreankosmetika.cz
https://www.forbes.com/sites/forbes-personal-shopper/article/how-to-get-glass-skin/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31157512/