Laminace obočí je velmi populární metoda úpravy obočí, která spočívá v narovnání chloupků, jež mají tendenci se kroutit, a obočí kvůli tomu působí neupraveně.

Co je laminace obočí

Laminace chloupky narovná, zafixuje je do požadovaného tvaru, vyplní a vyživí. Výsledkem je plné, husté a výrazné obočí. Součástí procedury je také barvení obočí pro ještě lepší a výraznější výsledek. Obočí je pak přirozenější a více definované a takto vydrží obvykle tři až čtyři týdny. Úprava je tak vhodná pro všechny ženy, které chtějí dosáhnout krásně upraveného a výraznějšího obočí, aniž by se o něj musely denně starat a zdržovat se tak jeho líčením.

Jak dlouho trvá laminace obočí?

Jestli se vydáte na laminaci obočí do kosmetického salonu, počítejte s hodinovou procedurou. Ceny za službu se pohybují zhruba od 1000 do 1500 korun. Po proceduře musíte dodržovat pár pravidel, obočí by se nemělo 24 hodin po aplikaci namáčet. Vyhněte se tedy sauně, páře, bazénu a nepoužívejte ani žádnou kosmetiku a make-up. Jaké jsou hlavní výhody laminace?

• Laminace umožňuje zafixovat obočí do požadovaného tvaru.

• Na každém chloupku je vytvořena ochranná vrstva, která chrání obočí před negativním působením okolí, jako je například mráz, vítr nebo slunce.

• Každý chloupek je potažen speciálním ochranným přípravkem, který zachová pigment déle, než když se obočí barví permanentní barvou.

• Ráno vám tak při líčení odpadá práce s malováním obočí do požadovaného tvaru a jeho vyplňování tužkou, barevným pudrem nebo gelem.

Laminace obočí doma

Precizně vytvarované a vyčesané chloupky, které vypadají hustší a plnější, můžete mít, i pokud máte hluboko do kapsy a nemůžete si pravidelné návštěvy salonu krásy dovolit. Laminaci obočí si zvládnete celkem snadno a rychle provést i v domácích podmínkách. Jediné, co k tomu potřebujete, je kvalitní sada na laminaci obočí. Které produkty pro laminaci obočí jsou nejlepší? Určitě ty, které jsou vybavené přesným a jednoduchým návodem, který vás provede procesem krok za krokem, a samozřejmě i jasně označenými a popsanými přípravky. Sady seženete v drogeriích i na internetu, pohybují se od 800 korun výš, ale vydrží vám na několik opakování. Dobrá sada by měla obsahovat odmašťovač obočí, laminovací balzám (barvivo), fixační balzám, vyživující olej, fólii, aplikátor, lepidlo, vatové tamponky, kartáčky na obočí a vatové tyčinky. Každá sada se ale liší, proto si pozorně přečtěte příbalový leták.

Mýdlové obočí: domácí laminace za pár minut

Pokud se například chystáte na večírek, nemáte doma sadu na laminaci obočí, a přesto byste si chtěly vykouzlit trendy vzhled s hustým a zvýrazněným obočím, můžete zkusit velmi jednoduchou laminaci, ke které budete potřebovat jen mýdlo a kartáček. Pozor, mýdlo potřebujete tuhé, ne tekuté, pak by výsledek nestál za nic. Abyste zbytečně nedráždily citlivou a jemnou pokožku v okolí očí, měly byste používat tuhé mýdlo bez barviv a aromat. A jak tedy na to? Pusťte si následující video o laminaci obočí nebo si přečtěte tento návod.

Zdroj: Youtube

•Obočí jemně navlhčete.

• Štětec otírejte o mýdlo, dokud ho nepokryje rovnoměrná vrstva produktu. Mýdlo na obočí by nemělo pěnit!

• Namydleným štětcem přejeďte po obočí a vytvarujte ho do požadovaného tvaru. Vyčesávejte ho vždy vzhůru ve směru růstu chloupků.

• Tímto způsobem obočí pomocí mýdla zafixujete, čímž pak bude působit hustějším a plnějším dojmem.

• Hotový vzhled mokrého obočí je na světě!

Vždy se ujistěte, že jsou všechny použité produkty na styling čisté. Štětec na obočí byste měly po každém použití důkladně umýt, aby v něm nezůstaly zbytky mýdla. Následně ho nechte uschnout ve vodorovné poloze.

Laminace obočí a řas

Další rychlou možností je použít k laminaci obočí, ale i řas vazelínu, kterou nanesete na chloupky a řasy v silnější vrstvě. Poté pomocí bezbarvé řasenky pročešete chloupky i řasy od kořínků ke konečkům a pomocí vatového tamponu odstraníte přebytečný přípravek. Nakonec můžete obočí zafixovat sprejem na vlasy a řasy přejet bezbarvou řasenkou – budou krásně nadzvednuté a vyživené. Přirozený vzhled je na světě!

Zdroje:

https://www.bomtonblog.cz/co-je-to-laminace-oboci-a-proc-ji-vyzkouset/

https://www.dm.cz/inspirace-a-poradenstvi/pece-o-plet-a-telo/mydlo-na-oboci-1050130