Trendy se neustále mění a vracejí. Neplatí to jen o make-upu a o módě, ale také o účesech. V letošním roce je například velmi populární pixie účes „skřítkovského typu“, který sluší ženám každého věku. Další populární trendy střihy pro tento rok zahrnují boby v různých délkách, mikáda, krátké i delší střihy, které jsou různě vrstvené a sestříhané tak, aby měly strukturu.

Co je pixie?

Střih pixie je jednoduchý krátký účes, který tu byl už v historii a dnes je tak trochu retro. Mezi jeho nejznámější nositelky patřily v 60. letech minulého století třeba populární modelka Twiggy nebo herečka Mia Farrow, v novodobé éře ho vyzkoušela třeba popová zpěvačka Miley Cyrus, herečka Scarlett Johansson nebo hvězdná diva Rihanna. I když si ne každá žena na nošení klučičího střihu troufne, ve skutečnosti se jedná o variabilní střih, který dovoluje široké spektrum úprav, třeba v kombinaci s ofinou. Tento účes můžete ještě ozvláštnit tím, že na strategických místech necháte kadeřnici použít rozdílnou barvu. Může jít o melír, o barevné pramínky nebo třeba o tónování.

Zdroj: Youtube

Mikádo sluší všem

Mikádo se řadí mezi nesmrtelné klasiky. Ať už si necháte ostříhat ultra krátké mikádo končící těsně u uší, které odkazuje na 20. léta 20. století, nebo to delší, ležérní (hodí se hlavně pro kudrnaté a zvlněné vlasy) – nikdy nešlápnete vedle. Letos je krátké mikádo opět v kurzu. Zrovna nedávno se jím pochlubila zpěvačka a úspěšná youtuberka Mariana Prachařová, která se po několika letech vzdala své dlouhé hřívy. V novém účesu je neskutečně šik. Krátké mikádo ale sluší i mnohem starším ženám a věřte, že obličej dokáže spolehlivě omladit.

Elegantní bob nejen pro babičky

Účes, který působí neskutečně elegantně a přitom jednoduše. Jeho základem je ale perfektní střih, který zvládne jen zkušená kadeřnice, více se také hodí pro rovné vlasy než pro vlnité. Jedině tak jeho majitelka nebude mít starosti s následnou úpravou. Střih spočívá v tom, že vzadu jsou vlasy krátké a vepředu delší. Bob působí mladistvě, sluší blondýnkám i brunetám a skvěle vypadá i na vlasech šedivých nebo lehce promelírovaných, proto je skvělou volbou pro ženy po padesátce. Jedná se také o vhodný účes pro ženy, které chtějí z dlouhých vlasů přejít na krátké, ale nemají odvahu k radikálnímu sestřihu. Takový bob může být zkušební mezifází. Když se neosvědčí, za pár měsíců z něj může být klasické mikádo.

Zvládnu doma úpravu?

Možná uvažujete o tom, že byste svoji hřívu radikálně zkrátily a nechaly se tak poměrně rychle omladit o pár let. Nahlodává vás ale tvrzení, že krátké vlasy vypadají skvěle jen při odchodu ze salónu, ale v domácích podmínkách je úprava krátkých vlasů složitá. Takové obavy můžete zahodit, stačí jen dodržovat pár kroků a i doma v koupelně si

vykouzlíte skvělý účes. „Pracovní úprava krátkých vlasů může být relativně snadná, pokud je vlas správně střižený a je zvolen vhodný styling. S použitím správných produktů a nástrojů se dá snadno dosáhnout požadovaného vzhledu za krátkou dobu. Doporučuji především používat stylingovou pastu, která dodá účesu tvar a texturu a zároveň vlasy neslepí. Velkou výhodou je i možnost přetvarování účesu během dne, dle různých příležitostí,“ vysvětluje kadeřnice Kateřina Hamplová ze salónu Klier.

Krátký sestřih ubírá roky

Pokud jste žena, která už oslavila padesáté narozeniny, a toužíte vypadat stále mladistvě, budou právě kratší střihy pro vás to pravé ořechové. Nejenže díky nim budete prudce trendy a ukážete, že máte styl, ale hlavně si můžete opticky ubrat pár let. Potvrzují to i slova vlasové expertky. „Krátké střihy mohou zdůraznit tvář a lícní kosti, což může pomoct omladit vzhled. Snadná údržba krátkých střihů může být pro ženy nad 50 let navíc velmi praktická, zejména pokud mají aktivní životní styl. Krátké střihy mohou také dodat vlasům objem a texturu, což může být pro ženy s jemnějšími vlasy příjemným řešením,“ říká kadeřnice Kateřina Hamplová ze salónu Klier.

Zdroje:

https://dokonalyuces.cz/pixie-uces/

https://www.i60.cz/clanek/detail/24012/bob-uces-pro-kazdy-vek