Zdroj: Youtube

Hollywoodská kráska vždycky hlásala, že je pro ni důležitá přirozenost a odmítá se na rozdíl od svých kolegyň z branže účastnit omlazujících procedur z „dílen“ plastických chirurgů. Zdá se ale, že ke svým 55. narozeninám, které oslavila letos v únoru, si i ona nadělila zákrok s cílem vyzmizíkovat neúprosné stopy času. Jenže fanoušci „božské Jenn“ jsou z jejího nového vzhledu spíše v šoku. Nerozpoznatelný a divný. Tak označili někteří diváci obličej slavné herečky poté, co se na podzim loňského roku objevila ve třetí řadě série The Morning Show, která je k vidění na streamovací platformě Apple TV.

Vlna kritiky od fanoušků

Fanoušci napříč sociálními sítěmi se pozastavovali nad tím, jak se hereččin obličej najednou proměnil, a neskrývali pocity zklamání. Jennifer už prý není jako dřív, na její tvář se nedá dívat. Kvůli kosmetickým zákrokům se prý změnila téměř k nepoznání.

„Nemůžu se vzpamatovat z toho, jak Jennifer vypadá. Co to jen proboha udělala?“ vyjádřila svoje znepokojení jedna z divaček na Twitteru. V dalším komentáři ji sledující označil za zrůdu, kterou kdysi miloval, ale s dobře odvedenou prací chirurgů nemá prý její vzhled nic společného. „Pokazili jí celý obličej,“ zněla nejčastější kritika.

Věhlasný obličejový plastický chirurg dr. Sam Rizk z New Yorku po oslovení redaktory listu The Post potvrdil, že herečka skutečně podstoupila operaci. „Má omlazené a vytvarované tváře, bradu a krk. Její oči vypadají svěže, takže i na nich byla provedena chirurgická úprava. Je za tím víc než jen botox,“ vyjádřil se lékař.

Loni sice herečka přiznala, že si jednou týdně dopřává omlazení pomocí peptidů, podle plastického chirurga má ale za sebou pravděpodobně hluboký facelift obličeje, což je zákrok, při kterém dochází de facto k odřezání přebytečné, povadlé kůže a vytažení obličeje směrem nahoru. Tkáně kolem čelisti se díky tomu zvednou a působí mladistvě. Jennnifer si prý měla nechat odstranit také převislá oční víčka.

Podle lékařky má hvězda zřejmě facelift i botox

Slova amerického experta na krásu potvrzuje i známá česká plastická chiruržka MUDr. Petra Moravcová, které jsme ukázali aktuální fotku slavné herečky. Co si o jejích obličejových úpravách myslí? „Když si Jennifer prohlížím, vidím, že má operaci nosu, ale to už je dlouho známá věc, tím se netajila, nejspíš má provedený facelift a upravená horní víčka, což je ale ve většině případů v tomto věku žádoucí a zcela běžné, zřejmě je tam i aplikace botulotoxinu na čele a v okolí očí a do žvýkacího svalu byla použita kyselina hyaluronová. Dále má pravděpodobně vyplněné kruhy pod očima a dodaný objem do lící.“ Petra Moravcová z kliniky krásy Divine Clinic je ale přesvědčená, že Jennifer Aniston o svoji pleť pravidelně pečuje i pomocí neinvazivních zákroků – díky tomu prý působí tak svěže a mladistvě.

„Může to být kombinace biostimulačních výplní, radiofrekvence, mezoterapie i použití plazmy a laseru. Co je ale velmi důležité – má výborného lékaře, který ji udržuje přirozeně krásnou a stále je to podle mého názoru ta Jennifer, jak ji známe a máme rádi. A tak by to mělo být. Vrásky nejsou úplně na škodu a pro výraz obličeje je mimika důležitá, ale vyživená a kvalitní pleť dělá hodně. Samozřejmě každý časem dospěje k tomu, že miniinvazivní zákroky nestačí a potom nevidím důvod, proč nepodstoupit zákrok invazivnější. Je ale důležité zvolit dobré odborníky,“ vysvětluje chiruržka, která nemá se současným vzhledem Jennifer Aniston nejmenší problém. Je tak jasné, že herečka do svého obličeje investovala už statisíce dolarů.

Celebrity s faceliftem

Podobný zákrok, tedy radikální facelift obličeje, nedávno podstoupila také tuzemská zpěvačka Dara Rolins, která se svěřila do rukou odborníků na klinice v Itálii. Ačkoliv chtěla, aby omlazení obličeje proběhlo v utajení, zahraniční plastický chirurg zveřejnil bez jejího vědomí video, v němž popisuje, jaké úpravy na celebritě vykonal. Není divu, že to Daru pořádně rozzuřilo a rozhodla se jít s pravdou ven – tedy zveřejnit na svém instagramovém účtu, jak to s těmi plastikami ve skutečnosti má a proč se pro omlazení pomocí liftingu rozhodla.

Jennifer Aniston zatím o těchto věcech mlčí a ke spekulacím se raději nevyjadřuje. Veřejnost má přesto jasno v tom, že za jejím vzhledem nestojí geny, ale právě ruce šikovných lékařů se skalpelem. Podle newyorského doktora Sama Rizka jsou právě facelifty obličeje u zralých žen velmi běžné. Věkem totiž dochází k tomu, že tkáně a kůže kolem čelisti a na krku ochabuje. A právě povislá pokožka přidává nežádoucí roky navíc.

Přirozenost nade vše?

Ironií je, že herečka se v minulosti opakovaně vyjádřila, že je proti chirurgickým omlazujícím zásahům v obličeji. V roce 2007 sice přiznala, že podstoupila opakovanou plastiku nosu kvůli vychýlené přepážce, ostatní zákroky ale popřela. Pro magazín InStyle řekla, že za její mladistvý vzhled může jen dostatek spánku a pitný režim. V roce 2015 se pro magazín People dokonce vyjádřila nelichotivě o svých hereckých kolegyních, které se snaží zastavit čas. „Hollywood velí, že je žádoucí nestárnout. Všude kolem sebe vidím ženy, které se snaží zůstat navždy mladé, a jsem vděčná, že jsem se poučila z jejich chyb, protože si nenechávám píchat do obličeje žádná svinstva.“ Zdá se, že o několik let později svůj názor změnila.

Trénink každý den

Ať už je pravda o plastických operacích jejího obličeje jakákoliv, nemůžeme hvězdě seriálu Přátelé upřít fakt, že má i v 55 letech skvěle štíhlou postavu. Vyrýsované paže, ploché břicho, pevná stehna, lýtka i hýždě, žádný nežádoucí tuk. Není tajemstvím, že herečka, režisérka, producentka a miláček Ameriky o své zdraví i figuru pečuje odjakživa, protože je přesvědčená, že „to, co do svého těla dáváte, se odráží i na jeho zevnějšku“.

Jennifer v různých rozhovorech přiznala, že dříve na sebe bývala opravdu hodně přísná a v posilovně trávila celé hodiny. Chtěla naplnit všechny hollywoodské standardy krásy, jenže své tělo drastickým cvičením spíše ničila. „Pokud si myslíte, že musíte alespoň 45 minut cvičit kardio, jinak to nebude dobrý trénink, je to skličující. Dlouho jsem tomu věřila, ale pak jsem vyhořela,“ řekla pro magazín InStyle. Dnes se cvičením nemučí, ale užívá si ho. Šest až sedm dní v týdnu cvičí jógu, boxuje, běhá, chodí na spinning nebo posiluje s osobním trenérem. Ráda chodí i na dlouhé procházky a jezdí do přírody na kole. Díky rozmanitosti svých tréninků se tak nemusí mučit nesmyslnými dietami a může si občas dát s přáteli i tučnější dobrotu, třeba burgery. Jennifer je ranní ptáče, protože vstává obvykle už v půl páté, aby ještě před natáčením stihla svůj trénink.

Přerušovaný půst

Ve stravě americké herečky převažuje syrová zelenina a ovocné šťávy a smoothie. Jídlo si dává ale jen ve vyhrazeném čase – Jennifer Aniston je jednou z celebrit, které nedají dopustit na přerušovaný půst. V rozhovoru pro Radio Times v roce 2019 vysvětlila, že dodržuje půst ve verzi 16:8, což znamená, že jí jen během osmi hodin a zbývajících 16 hodin se postí.

Podle jejího osobního trenéra Jennifer miluje avokádo, kokosový olej, lososa, rybí tuk – zkrátka všechny zdravé tuky. Když chce mlsat, vychutná si těstoviny carbonara, kde místo skutečné slaniny používá krůtí šunku. Den pak obvykle začíná teplou vodou s citronem, po cvičení si připraví čerstvou celerovou šťávu a jde meditovat. Meditace je prý její nejhezčí část dne.

Nový tréninkový program

Před pár lety navíc objevila sport, který na její postavu prý funguje přímo dokonale. Když si v roce 2021 Jennifer Aniston poranila záda a po rekonvalescenci hledala nový typ pohybu, kamarádka ji odkázala na cvičební program společnosti Pvolve. Uplynul nějaký čas a Aniston loni v létě oznámila oficiální partnerství s tímto revolučním cvičebním programem. Podle jejích slov ji oslovila metoda tohoto funkčního fitness tréninku s posilovacími pomůckami. Zaměřuje se prý na svaly, jež „obvykle spí“ a cvičit ho můžete i z obýváku. Nové cviky si oblíbila prý hlavně proto, že namísto dlouhých a často stresujících hodin intenzivní práce jí stačí jen dvacet minut času. A čas jsou, zejména pak v Hollywoodu, přece peníze.

Zdroje:

MUDr. Petra Moravcová, plastická chiruržka

https://citymagazine.si/cs/toto-je-jeji-kazdodenni-rutina-tajemstvi-fit-jennifer-aniston-ve-veku-54-let/ https://www.vogue.cz/clanek/vogue-planet/wellness/arden-fanning-andrews/mam-lepsi-postavu-a-kondici-nez-ve-dvaceti-jennifer-aniston-o-longevity-fitness-rutine-a-komplimentu-ktery-ji-privadi-k-silenstvi

https://www.pvolve.com/blogs/all/jennifer-aniston-fitness-routine