Vizážisté po celém světě mají jasno v tom, co letos na jaře frčí: důraz se klade na lesk pleti (projasnění), dokonale čistou pleť a minimalismus v líčení, který vyzdvihuje ženskou přirozenost. Právě lehkost a přirozenost by se měla nosit v jarní a letní sezoně tohoto roku. Pokožka by neměla být udušená pod nánosy make-upu, ale naopak volně dýchat. In jsou všechna krémová multilíčidla, která můžete vklepat do tváří, na rty i oční víčka, a také všechno, co se leskne. Určitě si tak pořiďte alespoň jeden svěží lesk na rty v třešňovém nebo meruňkovém odstínu – něžná meruňková je navíc barvou roku 2024 a neměla by nám tak v líčení chybět.

Zdroj: Youtube

Před nanesením make-upu pleť vyživte a projasněte

Asi jste to slyšely už mnohokrát, ale je potřeba toto pravidlo stále opakovat: základem bezchybného make-upu je vždy dokonale vyčištěná a připravená pleť. Jak ji vykouzlit? „Jako podklad líčení volíme hydratační a rozjasňující krémy se SPF faktorem. Letošnímu roku vládne rozjasněný odlehčený vzhled, ke kterému vám pomohou BB krémy a podkladové báze ve formě tintů a lehkých make-upů. Korektor používáme na lokální projasnění technikami vytvářejícími lifting. Lehké textury produktů ocení zejména zralá pleť, kde obzvlášť platí pravidlo méně je více,“ říká Gabriela Lehmann, vizážistka spolupracující se společností dm. Ráno můžete pleť probudit rychlou masáží obličeje pomocí kamene kváša, která zajistí rozproudění lymfy. Jde o velký hit posledních let, kvášu už seženete běžně v drogeriích. Pokud cítíte, že je třeba pleť zbavit odumřelých buněk, udělejte si jemný peeling. Pro efektivní hydrataci pak jednou týdně zařaďte plátýnkovou masku. A teď už přichází na řadu nanesení krému.

Vyberte si spíše lehčí denní pleťový krém se sametovou texturou, který je vhodný pro všechny typy pleti. Ve složení by měl mít více vzácných aktivních látek, které pleť nejen hydratují, ale umějí také vyhladit jemné linky a vrásky. Vsadit můžete třeba na hit, kterým je krém se šípkovým olejem – používá ho prý i vévodkyně z Cambridge, Kate Middleton. Díky obsahu omega-3 a omega-6 mastných kyselin zjemňuje pokožku a podporuje funkci kožní bariéry. Vitamín C a hořčík zase zlepšují funkci kapilár v kůži a regenerují buňky. Vyzkoušet můžete například produkt Collagenat od firmy Pharma MKL.

Sáhněte po růžových líčidlech a vsaďte na přirozenost

Když se podíváte na fotky dvou největších ženských celebrit poslední doby – oscarové herečky Margot Robbie a modelky a influencerky Hailey Bieber – uvidíte přirozenost. Žádné těžké oční linky, hory tvářenky a umělé řasy. Naopak, jejich tváře jsou jakoby nahé, s lehkým odleskem a dotekem krémové barvy na víčkách, jablíčkách tváří a šťavnatých rtech. Právě „juicy vzhled“ je tohle léto velmi populární. Ubrat na líčení očí má navíc omlazující efekt. Abyste se v tom ale cítily dobře, je potřeba dodržet pár pravidel. Když necháte řasy nezvýrazněné, je potřeba přidat někde jinde, třeba si namalovat pusu sytou růžovou či fialovou rtěnkou. A pokud si na to troufáte, klidně ji orámujte tmavší konturou, jako jsme to dělaly v „devadesátkách“. K jarnímu období se hodí perfektně zářivě růžové odstíny rtěnek, všechny tmavé, matné vínové a červené můžete schovat do šuplíku. S jakými barvami očních stínů je nejlepší „růžovky“ kombinovat? „Růžové odstíny rtěnek kombinujeme s minimalistickým líčením očí v zemitých odstínech odstupňovaných dle intenzity, zejména ve studené hnědé. Pro světlé typy volíme jemnou růžovou barvu, pro tmavé typy vybíráme studenější růžovou s fialovým podtónem. Jako topper můžeme použít perleť, která je letos zpět, stejně jako výrazné konturky, které ovládaly 90. léta,“ radí vizážistka Gabriela Lehmann. Růžovou barvu použijte i na tváře, ideálně v podobě krémové tvářenky nebo multilíčidla.

Nakonec se všechno musí blýskat

V závěru líčení sáhněte po rozjasňovači, se kterým vykouzlíte zářivé lícní kosti. Záleží jenom na vás, jestli sáhnete po pudrovém nebo tekutém rozjasňovači. Nezapomeňte ani zvýraznit vnitřní koutky očí a špičku nosu. Jarní krása má být zábavná, protože vychází z chladné, tmavé zimy. „Chceme vzhled, který je povznášející a svěží, a produkty, které mají lehkou texturu a snadno se používají,“ říká vizážistka celebrit Samantha Lau, která spolupracuje s hvězdami jako Dua Lipa. Celé jaro prý na hvězdách budeme vídat ozvěny panenčího vzhledu s lesklou pletí a světlými, téměř vybledlými odstíny na očích. Zářivý rozjasňovač prý můžete aplikovat na celou oblast tváří, od jablek až po lícní kosti. Použít k tomu můžete buď prsty, nebo velký, načechraný štětec.

Zdroje:

https://www.byrdie.com/spring-2024-makeup-trends-8574948

Gabriela Lehmann, vizážistka spolupracující s dm

https://www.marianne.cz/krasa/etericka-krasa-make-trend-roku-2024-ktery-bude-sluset-kazde-zene