Trendy se týkají nejrůznějších oblastí a rozhodně se nevyhýbají ani oblasti úprav pubického ochlupení. Pokud jste vyrůstali v době, kdy frčela tanga, džíny bokovky a seriál Sex ve městě, nejspíš jste podobně jako Carrie a Samantha experimentovaly s brazilskou depilací, která zaručila dokonale hladký klín. Přestože se zejména u žen oholení „na holčičku“ dodnes drží, mají dnes ženy i muži co do úprav svého intimního porostu značnou svobodu. Podobně jako v případě vlasů i pro pubické ochlupení platí, že přirozeně dorůstá, a tak je snadné se na něm kreativně realizovat. Je libo růžové srdíčko nebo krátce zastřižený „trávník“? Existuje stále více metod, ze kterých si můžete vybrat: zastřihování, holení, voskování, cukrování, depilace, epilátory, lasery a další. Inspirovat se můžete například trendy letošního léta.

Šipky a srdíčka

Svou osobnost můžete vyjádřit nejen oblečením nebo účesem, ale i úpravou pubického ochlupení. In je tvarování chloupků do nejrůznějších tvarů od srdíček přes šipky až po hvězdy či například písmenka – třeba vaše či partnerovi iniciály. Vypomoci si dokonce můžete i speciálními šablonami, s jejich pomocí lze vytvořit dokonce umělecké dílo. „Z hravého holení s pomocí šablony můžete navíc snadno vytvořit smyslnou předehru tím, že tento velmi intimní akt svěříte do rukou partnerovi,“ dává tip Veronika Kubíčková, sexpertka z e-shopu Ruzovyslon.cz, který prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Zdroj: Youtube

Příprava na plavkovou sezonu

Nadčasovou klasiku představuje úprava „na bikiny“, tedy odstranění chloupků v oblasti třísel a případně nad horní linií, kam běžně sahá spodní díl plavek. Jde o oblíbenou variantu, která je relativně rychlá a v případě odstranění chloupků žiletkou není příliš bolestivá. Na druhou stranu nepříjemné až bolestivé může být právě dorůstání oholených chloupků, kde hrozí v citlivé oblasti kolem třísel zanícení a vytvoření puchýřků a boláků. Tady vám pomůžou buď speciální oleje, gely a žiletky určené na holení intimních partií, nebo zklidňující olejíčky a krémy, třeba s Tea Tree olejem či aloe vera.

Moderní „brazilka“

Pro někoho jsou jen oholená třísla málo. Pak stojí za vyzkoušení populární brazilská depilace. Tento styl k nám přišel z USA a Brazílie a cílí na perfektně hladké oholení téměř veškerého pubického ochlupení kolem genitálií kromě úzkého svislého proužku táhnoucího se přes takzvaný stydký neboli Venušin pahorek. Někdy se tomuto stylu přezdívá také přistávací dráha. Podle sexpertky Veroniky je svislý proužek oblíbenou úpravou před milostnými hrátkami, protože smyslně navede partnera k vašim intimním partiím.

Návrat k přirozenosti

Že byste si připadala jako oškubané kuře? Pak se bez obav vrhněte na vlnu trendu přirozeného ochlupení. Oblíbený je zejména u mladší generace žen, které preferují „přírodní“ životní styl. Mimochodem, podle srovnávacího průzkumu, který zkoumal postoje k úpravám pubického ochlupení u mladé generace, během poslední dekády významně narostl počet mladých žen, které se úpravám svého intimního porostu nevěnují. Zatímco v roce 2014 si intimní partie upravovalo asi 70 % žen od 18 do 25 let, v roce 2021 činil tento podíl jen zhruba 29 %,“ upřesňuje Veronika Kubíčková.

Triangl neboli obrácený trojúhelník

Trojúhelník podobně jako „brazilka“ cílí na vesměs hladký vzhled, místo úzkého proužku však na stydkém pahorku ponechává úhledně zastřižený obrácený trojúhelník. Jeho velikost se odvíjí od toho, kolik chloupků si chcete ponechat. Trojúhelník může mít také různou hustotu podle toho, jak často ho budete zastřihovat.

„Hollywood“ aneb Nikde netrčí ani chloupek

Hladký styl je i dnes mimořádně trendy, a tak je jednou z nejoblíbenějších úprav pubického ochlupení takzvaná hollywoodská depilace, při níž je důkladně odstraněno veškeré pubické ochlupení kolem genitálií i v anální oblasti. Tradičně se používá vosková depilace, značnou oblibu si však získává také modernější epilace cukrovou pastou. Typicky je „Hollywood“ považován za záležitost dam, začíná se ale rozšiřovat i u mužů. Depilace přirození cukrovou pastou je alternativou depilace přirození voskem. Cukrová pasta je snadnější na aplikaci, ovšem bolestivost je přibližně stejná.

Když chloupky září všemi barvami

Obarvit si dnes můžete nejen vlasy, ale i pubické ochlupení! Co se v létě odvázat a odbarvit se dole na blond, případně vyzkoušet sladkou růžovou nebo fialovou barvu? Buďte ale opatrní při volbě barvicích produktů, genitální oblast je velmi citlivá na chemické látky. K obarvení tak raději přikročte jen u porostu v oblasti stydkého pahorku a barvu nechte působit jen krátkou dobu.

Zdroje:

https://www.theguardian.com/wellness/article/2024/jun/05/pubic-hair-grooming

https://yougov.co.uk/society/articles/14952-trimming