home arrow_right Autoři arrow_right Tereza Schillerová
Tereza Schillerová

Tereza Schillerová

Autorka

Bloggerka a spisovatelka
K aktivnímu blogování a psaní mne přivedla osobní zkušenost s velmi zákeřnou nemocí (Non-hodgkinův lymfom). Nemoc vtrhla do mého života doslova jako lavina a celá tato zkušenost mne ovlivnila natolik, že jsem se po několika měsících od úspěšného ukončení léčby rozhodla založit blog Deník raka, který byl velmi otevřenou zpovědí. Nemilosrdně jsem pojmenovávala všechny fáze léčby rakoviny a blog přilákal již po krátké době tisíce čtenářů. Ti mne v roce 2016 nominovali do ankety Blogerka roku a dostali mne až do finále. Blog vyšel i knižně u nakladatelství No Limits (Deník raka, 2017, Deník raka 2 2018). Po více jak třech letech jsem měla pocit, že moje autobiografická zpověď dosáhla svého vrcholu a bylo na čase se posunout dál.
Psaní mne začalo bavit natolik, že jsem se rozhodla pustit se do beletrie. V roce 2019 vyšel můj první román Princezna Psycho, ve kterém zachycuji ženu, která prožije řadu krizí ve vztahu, dostane se do začarovaného kruhu, je závislá na lásce a postupně z toho najde cestu ven.
Záměrně si vybírám psychologické témata a  zaměřuji se na vztahy. Před psaním každé knihy se velmi intenzivně připravuji. Román Bumerang, který vyšel na podzim roku 2020, poukazuje na toxické vztahy mezi lidmi – domácí a sexuální násilí, různé formy šikany. Propojila jsem se s obecně prospěšnou společností proFem, která se věnuje obětem domácího a sexuálního násilí. Další informace jsem čerpala v Terapie Zlatnická.
Když se na mne obrátila redakce kondice.cz s nápadem pro seriál článků o toxických vztazích, neváhala jsem a nabídku jsem přijala.

Články autora