Premium obsah
Zázračný česnek. Naše babičky ho používaly na bolest v krku i proti škůdcům
Zdraví a výživa 31.03.2023
Zázračný česnek. Naše babičky ho používaly na bolest v krku i proti škůdcům
Česnek je spolu s cibulí nejpoužívanější surovinou při vaření a pro svoji jemně štiplavou chuť a specifické aroma je v kuchyni nenahraditelný. A nejen tam. Léčivá moc česneku je známá od pradávna, v lidovém léčitelství se běžně používá na nemoci dýchacích cest, jako střevní antiseptikum, při chřipce a proti bolesti v krku. Na co dalšího česnek používaly naše babičky?
Bylo vám padesát? Pak si dejte pozor na rakovinu tlustého střeva
Zdraví a výživa 31.03.2023
Bylo vám padesát? Pak si dejte pozor na rakovinu tlustého střeva
Zhoubný nádor tlustého střeva a konečníku patří v Česku mezi druhý nejčastější, hned po rakovině prostaty u mužů a karcinomu prsu u žen. Riziko vzniku se přitom s rostoucím věkem zvyšuje. Přibližně 80 % pacientů je starších 55 let. Ročně v tuzemsku přibývá kolem 8000 nových pacientů s tímto karcinomem a přibližně polovina z nich na nemoc umírá. Nejúčinnější prevencí je vzdát se alkoholu a cigaret a jíst zdravě. 
Mind dieta: Šlape na brzdy stárnutí a přátelí se s životní vitalitou
Hubnutí 31.03.2023
Mind dieta: Šlape na brzdy stárnutí a přátelí se s životní vitalitou
Diety si většina lidí spojuje se snahou zhubnout, ve skutečnosti se ale jedná o specifický stravovací režim, jehož cíl by měl být primárně zaměřený na zdraví. Tak tomu v řadě hubnoucích diet bohužel není.
Vyvážený jídelníček pro začátečníky. Žádná drastická dieta. Jen selský rozum
Hubnutí 31.03.2023
Vyvážený jídelníček pro začátečníky. Žádná drastická dieta. Jen selský rozum
Dieta a zdravé stravování je rozdílné pojmenování stravovacích režimů. I při zdravém stravování lze hovořit o dietě, tedy o hubnutí, ale často to není totéž. V dnešní době lidé hledají co nejjednodušší a nejrychlejší cestu k cílové váze, proto raději volí drastické diety, které se zdravým stravováním nemají nic společného. Při takové striktní dietě sice půjdou kilogramy dolů jedna báseň, ale dojdete do bodu, kdy se váha zastaví, vaše tělo i mysl bude unavená, tělo nebude dostatečně vyživené a vy pověsíte dietu na hřebík, vrátíte se zpět ke své běžné stravě a kilogramy máte nazpátek. Po přečtení dnešního článku zjistíte zdravý způsob nejen stravování, ale také hubnutí, protože to je častou prosbou všech žen, najít takový výživový styl, který lze držet po celý rok, po celý život.
Největší chyby, kterých se lidé dopouští v posilovně
Pohyb a sport 31.03.2023
Největší chyby, kterých se lidé dopouští v posilovně
Nevidíte žádné výsledky ani po měsíci pravidelného posilování? To by mohl být brzy důvod, proč s posilováním přestanete, protože „to asi nemá cenu“, že? Na internetu jste si stáhli tréninkový plán, podle kterého poctivě trénujete, tak kde může být chyba? V dnešním článku se podíváme na největší a nejčastější chyby při cvičení v posilovně. Možná se právě některé z nich dopouštíte, což vám brání v progresu a ve výsledcích.
Meditační průvodce: Jak naložit s emocemi
Vědomý život 31.03.2023
Meditační průvodce: Jak naložit s emocemi
V předchozích dílech jsme se věnovali přínosu meditační praxe pro tělo i mysl, provedla jsem vás náročnými začátky zdolávání překážek naší všetečné opičí mysli, ukázala jsem vám na vědeckých studiích, jaký dosah může meditační praxe mít pro váš život a jeho kvalitu… Nyní přicházíme k tématu emocí, které se dříve či později během meditace začínají uvolňovat a vyplavovat, anebo se možná vědomě pouštíte do meditace právě proto, abyste se s emocemi lépe vyrovnali. Jakou roli mohou hrát emoce v meditaci? O tom si povíme v dnešním článku.
Všechny články
Nauč se jógovou pozici: Pes hlavou dolů
Pohyb a sport Nauč se jógovou pozici: Pes hlavou dolů
Pes hlavou dolů, někdy nesprávně nazývaná pozice „střechy.“ Skvělá pozice, která má v sobě záklon i předklon a protáhnete si u ní páteř i zadní stehna. Jen se musí dělat ...
Astrologie: Slunce v Beranu ukáže, jak máme poléčená zranění z dětství
Spiritualita Astrologie: Slunce v Beranu ukáže, jak máme poléčená zranění z dětství
Celulitida trápí až 90 procent žen. Zjistěte, jak proti dolíkům na kůži bojovat
Krása Celulitida trápí až 90 procent žen. Zjistěte, jak proti dolíkům na kůži bojovat
Komerční spolupráce
Trápí vás plynatost? Pozor na banány a brambory
Zdraví a výživa Trápí vás plynatost? Pozor na banány a brambory
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.