Vločkový koláč s tvarohem a ovocem

Vločkový koláč s tvarohem a ovocem

Připravili jsme pro vás další recept na zdravou laskominu. Věříme, že si na našem koláči pochutnáte a že se stane pravidelnou dobrotou ve vašem jídelníčku.

Co budete potřebovat:

Na korpus
300g vloček
2 lžíce medu
2 lžičky skořice
2-3 jablka
1,5 hrnku vody
2 vejce

Na krém
3 vaničky tvarohu
2 lžíce třtinového cukru
vanilkový pudink
1 vejce

plus ovoce dle vlastního výběru (jahody, borůvky, maliny, rybíz, hroznové víno, ananas, banány, kiwi, mango)

Postup:

Odvažte si vločky a rovnou do nich nalijte vodu, aby ji mohly nasáknout. Přidejte nastrouhaná jablka, vejce, med a skořici, dobře promíchejte a nechte odpočívat.

Mezitím si připravte krém. Nejdříve pudink, který rozmíchejte s trochou mléka a oslaďte, ten pak vlijte do tvarohů a přidejte vajíčko.

Do dortové formy dávejte postupně polovinu těsta na korpus, kterou rozprostřete po celém dnu, polovinu krému, kterou velice opatrně roztírejte po těstě, na to naskládejte kousky ovoce a poté celé opakujte s druhou polovinou těsta, krému i ovoce.

Vzhledem k minimálnímu množství sladidla jeho množství upravte podle vašich preferencí, nebo podle druhu ovoce, které použijete. Pečte na 200 stupňů asi 40 minut. Hotový koláč poznáte podle toho, že se odtáhne od formy a okraje zezlátnou, případně tvaroh místy popraská. Nechte alespoň hodinu až dvě chladnout. Dobrou chuť!

Lucie Fumfálková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.