Jak chutná pravá vanilková zmrzlina

Jak chutná pravá vanilková zmrzlina

Tu nejlepší poznáte podle barvy. Čím žlutější je, tím spíš ji nechte v regále. Pravá domácí má nenápadnou barvu slonové kosti a je plná vanilkových zrníček.

Chutná domácí vanilková zmrzlina se dělá ze smetany, mléka, žloutků, cukru a vanilkových lusků, které se naříznou a vyvaří v mléčno-vaječném základu. Zmrzlina má po vajíčkách lehce nažloutlý  nádech a cukru je v ní právě tolik, aby sladká chuť nepřebila jemnou chuť a vůni vanilky. „Jenže tohle už většina Čechů zapomněla. Když pak ke mně přijdou, tak se diví, proč naše vanilková není žlutá, když květy vanilky přeci žluté jsou. Ale ty se zmrzlinou nemají nic společného,“ říká vyhlášený zmrzlinář Darek Hrivňák, který zmrzlinou zásobuje třeba pražský hotel Kempinski. Jestli chcete dobrou zmrzlinu, té hodně žluté se zkrátka  vyhněte. Za svůj jásavý odstín většinou vděčí přidaným barvivům, jako je betakaroten nebo riboflavin.

Bez rostlinných tuků, prosím, ať je krémová!

Poctivá vanilková zmrzlina je drahá záležitost, protože pěstovat  a sklízet vanilkové  lusky  není  nic  lehkého a navíc se k nám dováží z velkých dálek,  jako  je Mexiko, Madagaskar nebo  Francouzská  Polynésie.  Kromě ceny si pak všímejte i toho, jaké tuky zmrzlina obsahuje.  Vybírejte si pokud možno ty, které na etiketách bývají označené  jako mražený krém smetanový  nebo mléčný. To znamená, že neobsahují  rostlinné  tuky. Ty ve zmrzlině suplují chybějící smetanu a také způsobují, že se vám výrobek bude zdát lehoučký a našlehaný, ale zmrzlina by měla být hutná a krémová a měla by jít hůř od zmrzlinářské lžíce.

Vanilka nad zlato

Spousta výrobců používá výrazně levnější umělé náhražky. V lepším případě  je zkombinuje  s namletými vanilkovými lusky zbavenými dřeně, v tom horším  zmrzlina opravdovou vanilku  nikdy nepotkala. „Orientačním vodítkem je cena, ale neplatí to absolutně,“  radí  zmrzlinář, u kterého  jsme  si  ověřili,  že  když se při výrobě použije opravdu celý vanilkový lusk, nejsou už aromata potřeba. Co byste ale opravdu nikdy koupit neměli, je zmrzlina, která má jakkoli  namrzlou  vaničku. Krystalky ledu na obale svědčí o tom, že se zmrzlina v mrazáku špatně skladuje, nebo  že už jednou rozmrzla  a pak znovu zmrzla. Po otevření  pak bývá krystalky pokrytý i její povrch a chuť je úplně pokažená.

Zmrzlina a kalorie

Dobrá zpráva na úvod: Není to tak hrozné! I když se snažíte držet dietu, kopeček zmrzliny si dopřát můžete bez sebemenších výčitek, i u té smetanové byste se měli vejít pod 500 kJ. Vybírejte si ale ty kvalitnější, protože tam výrobce nemusí chybějící chuť dohánět spoustou cukru. Pravá vanilková zmrzlina může dělat problémy jen lidem trpícím zvýšenou hladinou cholesterolu, přece jen obsahuje hodně smetany, máslo a žloutky.

Lenka Lysoňková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.