Respektujte biorytmus vaší pleti

Respektujte biorytmus vaší pleti

Když večer unavená padnete do postele, vaše pleť začíná svou noční službu. Po náročném dnu, kdy snáší tíhu make-upu, brání se okolnímu znečištění a odolává rozmarům počasí i vaší nálady, musí přes noc napravit škody. Přečtěte si, čím vaše pleť přes den prochází a jak můžete probudit její krásu zatím co vy sladce spíte. Každé ráno se vám odmění zářivým a svěžím vzhledem!

Večerní očista

I když vy v noci oddechujete, vaše kůže intenzivně doplňuje, co jí chybí a nabírá síly do dalšího dne. Tento komplexní proces vyžaduje obrovské množství energie, kterou můžete pleti doplnit správnou večerní péči. Nejdůležitějším krokem je dokonalé vyčištění pleti, kterým odstraníte odumřelé buňky a připravíte ji tak na proces regenerace. Vždy začněte odlíčením očí. Většina z nás jim dopřeje tu nejštědřejší dávku líčidel a pokud ji před spánkem neodstraníte, ráno toho budete při pohledu do zrcadla litovat. Pokračujte nanesením odličovacího mléka. Vizážisti doporučují použít k aplikaci prsty, důkladně promasírovat obličej a zbytky make-upu stáhnout vatovým tampónem. Na závěr obličej opláchněte vodou a na závěr očisty naneste čisticí gel bez obsahu mýdla, aby jstese zbavily i posledních zbytků líčidel, a také nechtěných aktivních složek z použitých odličovadel.

Zatímco vy spíte…

Výběrem správných kosmetických pomocníků můžete obnově pleti šikovně pomoci. Ideální noční péče by měla pleti doplnit především ty látky, které se v ní během spánku přirozeně tvoří kolagen a elastin. Bojujete-li se známky stárnutí a povolaly jste do boje krém s obsahem retinolum – neboli “zabijákem vrásek”- mějte se na pozoru! Retinol ani jeho deriváty se nesnažte přistihnout při činu za bílého dne. V reakci se sluníčkem vám můžou přivodit nehezké pigmentové skvrny, kterých se pak budete zbavovat jen těžko. A když už, tak zas jedině v noci. Během spánku pleť spouští kompletní regeneraci buněk, díky čemu se urychluje i hojení jizviček, zmírňují se pigmentové skvrny a vyrovnává se tón pleti. Aktivní složky krémů, které tyto proměny urychlují, byste ale v denním krému hledali marně. Se sluníčkem se nesnesou stejně jako retinol, na scénu proto nastupují až když se vy ukládáte ke spánku.

Na hodinku přesně

Biologické hodiny pleti jsou řízeny vaším vlastním biorytmem, stejně jako všechny ostatní procesy v těle. Péči o pleť byste proto měly plánovat s pravidelností a s ohledem na hodiny, stejně jako to děláte se svým pracovním rozvrhem, stravou nebo cvičením. Věděly jste třeba, že kouření mezi 8h a 10h ráno je pro vaši pleť extrémně škodlivé a výrazně urychluje její stárnutí? Nebo že mezi 13h a 16h se v důsledku rychlé ztráty hydratace nejvíce prohlubují jemné vrásky? Pokud chcete škody napravit, vydejte se mezi 16h a 20h ke své kosmetičce na masáž obličeje nebo si naneste výživnou pleťovou masku v pohodlí domova. Díky zvýšené cirkulaci krve lépe pronikne do pleti, která díky tomu zůstane dlouho hydratovanáa hebká. Noční krém byste měly nanášet ještě před 20h, jelikož později se prokrvení snižuje a kosmetika by mohla vyvolat zvýšenou citlivost pleti. Od 23h do 5h si dopřejte ničím nerušenýspánek, vaše pleť totiž právě spouští přísnou časomíru. Aktivace zásadních procesů pro regeneraci nastává přesně mezi půlnoci a 1h ráno. Buňky se obnovují, aktivuje se mikrocirkulace a posilují se ochranné funkce pleti. Pokud nespíte, tyto procesy neproběhnou v časovém souladu, proces komplexní regenerace se narušuje a kvalita vaší pleti se postupně snižuje.

Svěží ráno

Pravidelně spíte a přesto vás ráno u zrcadla vyděsí váš unavený pohled, vačky či kruhy pod očima? Nejste v tom sama! Ranní otok v okolí očí vzniká v důsledku nerovnoměrné distribuce slz během noci – jednoduše řečeno, několikrát zamrkejte a otok se postupně vytratí. Nezabralo? Vychutnejte si dávku kofeinu nejen v ranním kafíčku, ale i v očním krému či chladivém roll-onu a otoky zmizí mrknutím oka. Tmavých kruhů se bohužel tak snadno nezbavíte. Příčinou jejich vzniku jsou drobné krevní cévky v očním okolí, které lehce praskají a pod tenkou kůži tak vytvářejí tmavé stíny. Mějte proto na paměti, že i kdyžjste se zrovna nevyspaly dorůžova, třením očí svůj vzhled ještě zhoršujete – dochází totiž k praskání dalších cévek a kruhy pod očima se stanou ještě viditelnějšími. Šikovně je zamaskuje korektor žluté barvy. Nanášejte ho pouze k vnitřnímu koutku oka a pak rozetřete směrem ven do ztracena. Nejvíce času (i starostí) si ale po ránu ušetříte, půjdete-li do postele včas. Nezapomínejte, že zatímco každá hodina odpočinku před půlnoci se počítá za dvě, po půlnoci už jenom za 30 minut.

Cookie

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.