Pleť je lakmusovým papírkem na stres. Jak ji před ním ochránit?

Pleť je lakmusovým papírkem na stres. Jak ji před ním ochránit?

Kruhy pod očima, pupínky a pobledlá pokožka. Naše pleť využívá spoustu způsobů, jak nám signalizovat, že něco není v pořádku. Jak už si spousta z nás vyzkoušela doslova na vlastní kůži, výrazně se na ní může podepsat zejména stres. Pokud tedy saháte po korektoru častěji, než by se vám líbilo, zkuste zapátrat po příčinách ve svém životním stylu.

I když nám moderní kosmetika nabízí stále lepší způsoby, jak jakékoli vady na kráse zamaskovat, dlouhodobé problémy s pokožkou bychom neměli brát na lehkou váhu. Jak ale poznat, že v nich má prsty právě stres, a jak jim předejít?

Kruhy pod očima

Pokud vám do pozdního večera pípají upozornění na mobilu a strachujete se, jak druhý den stihnete vyřídit všechny povinnosti, není divu, že se marně snažíte usnout. Kruhy pod očima pak na sebe nenechají dlouho čekat. Před spaním proto už jenom relaxujte a spánek zkuste přivolat třeba heřmánkovým čajem.

Suchá kůže

Věděli jste, že stres může zapříčinit i vysušenou pokožku? A to především, pokud kvůli nabitému rozvrhu zapomínáme pít dostatek vody. Vláhu můžete své pleti dodat i zvenku kvalitním krémem, zdravý pitný režim to ale stejně naplno nenahradí. Pokud tedy často bojujete s dehydratací, zkuste si pomoct třeba svačinou v podobě zeleniny s vysokým obsahem vody, jako je čerstvá okurka, rajčata nebo celer.

Vrásky

Říká se, že podle vrásek snadno zjistíme, jaký člověk jsme. Na naší pleti se totiž nejvíce podepíší právě ty výrazy, které děláme nejčastěji. Pokud tedy nechcete, aby hluboké vrásky „zdobily“ třeba vaše čelo, zkuste se na svět více usmívat. Zralejší pleti pak dopřejte i kvalitní péči určenou pro váš věk.

Akné

I u šťastlivců, kteří obyčejně nemají s akné problém, může stres napáchat velkou neplechu. Pokud chcete své kůži pomoct s akné bojovat, ani v nejrušnějších dnech byste neměli zanedbávat péči. Mezitím zapracujte na odstranění faktorů, které vám pocity stresu vyvolávají.

Vyrážka

Stres zatěžuje celý organismus, není tedy divu, že zhorší i vyrážky a ekzémy. Vaší kůži v takovém případě dopřejte šetrnou kosmetiku, která je k tomu určená. Jakékoli jiné přípravky by totiž mohly problémy jen zhoršit.

Pokud potřebujete pro svou pleť péči, na kterou se můžete spolehnout, je tu pro vás značka Mixa, odborník na citlivou pleť. Ať už máte suchou, normální nebo mastnou pleť se sklony k nedokonalostem, vždy u ní najdete to správné řešení.

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.