Nadměrné pocení vyřeší botulotoxin nebo chirurgický zákrok

Nadměrné pocení vyřeší botulotoxin nebo chirurgický zákrok

Teploměr za oknem ukazuje stále vyšší teploty a váš antiperspirant prochází velkým zátěžovým testem. Ne vždy v něm ale uspěje a vaše podpaží pak "ozdobí" mokré kruhy. Jak v boji s nimi zvítězit a zůstat svěží?

Antiperspirant mechanicky uzavře vývody potních žláz a dočasně tak zastaví pocení. Pokud se ale převlékáte několikrát za den, zadržte. Na místě je poradit se s dermatologem. Můžete totiž trpět hyperhidrózou, tedy nadměrným pocením.

V krajním případě pomůže chirurgický zákrok

I to se ale dá řešit, pomohou speciální přípravky z lékárny, botulotoxin nebo v krajním případě i chirurgický zákrok. Jako první ale zkuste přípravek, který se nanáší podobně jako kuličkový antiperspirant. V lékárně se dá koupit zhruba za 250 Kč a v řadě případů problémy s pocením vyřeší úplně.

Pot zastaví botulotoxin

Pokud ani to nezabere, vyrazte k odborníkovi. Pravděpodobně vám navrhne injekční aplikaci botulotoxinu, jehož účinky přetrvají tři až čtyři měsíce. Látka ochromí nervy, které řídí potní žlázy,  a ty tak přestanou pracovat. Zákrok není právě příjemný, i když lékař před ošetřením použije znecitlivující mast. Výhodou ale je, že se účinek dostaví už druhý den. Cena ošetření se pohybuje od osmi do dvanácti tisíc korun.

Lenka Lysoňková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.