Vědci tvrdí: Zdravá výživa zásadně ovlivňuje ženský orgasmus!

Vědci tvrdí: Zdravá výživa zásadně ovlivňuje ženský orgasmus!

Zdraví a psychická pohoda ovlivňují schopnost ženy dosáhnout orgasmu. Na tom se vědci dnes shodují. Máme pro vás 10 zdravých potravin, které vám pomohou dostat se do stavu extáze.

„Všechny ženy mohou mít orgasmus do dvou týdnů, i když ho před tím nikdy neměly. A i když již orgasmu dosahujete, uvidíte, že ho budete mít silnější,“ tvrdí Marrena Lindberg, výživová odbornice z Bostonu, která svůj výzkum i následnou knihu nazvala Orgasmická strava.

Ženám radí, aby se zaměřily na stravu bohatou na omega-3 mastné kyseliny, nejčastěji formou ryb a zdravých olejů (konopný, makadamový, lněný) nebo doplňků stravy. Dalším faktorem je posilovat svaly pánevní oblasti. Marrena Lindberg tvrdí, že schopnost ženy dosáhnout vaginálního orgasmu přímo souvisí s napětím svalů v oblasti pánve. Bez pravidelného cvičení toho dosáhnout nelze. Ukázky cvičení naleznete ZDE.

Betty Byrne Henderson, z výzkumného centra v Austrálii, zveřejnila nedávno studii, že pouze asi 30 % sexuálně aktivních žen dosahuje orgasmu při pohlavním styku a je to velmi závislé na jejich životním stylu a péči o své zdraví přičemž ta se skládá nejenom z úpravy stravy, ale také
z vhodných detoxikačních metod, používání bylinek a práce se stresem.

A co tedy jíst?

„Stravu bohatou na hořčík (ten je nejčastěji v čerstvém ovoci, ořechách, hořké čokoládě o obsahu kakaa min. 80 %), zinek (dobrým zdrojem jsou mořské plody, vejce, pšeničné klíčky), kvalitní živočišné i rostlinnébílkoviny(ryby, vejce, kozí sýr, tempeh, tofu, luštěniny),  pouze komplexní sacharidy a v omezeném množství. Ženy by se také měly raději vyvarovat kávě,“ vyjmenovává výživový kouč Martin Škába s tím, že konzumace sladkých a energetických nápojů (coca-cola, ledový čaj, fanta, sprite, džusy, redbull apod.), sladkostí a konzumace antidepresiv velmi negativně ovlivňuje dosahování orgasmu.

10 potravin ovlivňujících orgasmus podle výživového kouče Martina Škáby

Špenát
Je považován za přírodní Viagru. Tato listová zelenina obsahuje mnoho vitamínu E, který je hlavní činitel při produkci pohlavních hormonů v těle. Obsahuje mangan – minerál velmi důležitý, díky schopnosti usnadnit výrobu ženského hormonu estrogenu.

Plody moře
Hlavně ústřice jsou známé svými afrodiziakálními účinky. Konzumujte pravidelně čerstvé ryby, které váš mozek naladí na správné vibrace pro lepší schopnost dosáhnout orgasmu.

Ořechy
Díky velkému množství energie jsou ořechy skvělými pomocníky nejen pro zdravý cévní systém, ale taky pro to, abyste mělo tělo dostatek energie pro dosáhnutí orgasmu.

Ovocné potěšení
Konzumujte čerstvé ovoce denně. Ovoce obsahuje mnoho vitamínu C (kiwi, citrusy, černý rybíz, jahody) Tělo potřebuje vitamín C také k tomu, aby byly pohlavní orgány dobře naladěny. Denně byste měli přijmout alespoň 500-1000mg vit C.

Semínka = velký pomocník při orgasmu
Lněná semínka, dýňová semínka, sója jako tofu nebo tempeh, cizrna, slunečnicová semínka opět velmi ovlivňují produkci pohlavních hormonů. Tato semena jsou bohaté na Omega-3 mastné kyseliny. Pokles v těle vede k propadu sexuálního apetitu. Dýňová semínka jsou také bohatá na zinek, který je minerál potřebný k produkci testosteronu.

Banány
Banány jsou označovány za skvělé „sexy jídlo“. Obsahují mnoho vitamínu B, který převádí sacharidy ze stravy v energii, takže velmi podporují Vaší vytrvalost v ložnici. Dejte si banán nebo
i dva několik hodin před samotným aktem a uvidíte.

Olivový olej
Tato potravina je skvělá tím, že podporuje produkci hormonu testosteronu. Nedostatek tohoto hormonu může vést k nedostatku touhy, sexuální rozkoše a neschopnosti dosáhnout orgasmu.

Česnek
Pravidelná konzumace česneku velmi podporuje sexuální zdatnost. Pokud nechcete být velmi cítit, zaměřte se doplněk stravy formou standardizovaného česneku.

Kořeňte
Vhodně kořeněná strava (hlavně chilli, pepř, červené chilli a zázvor) nastartují váš krevní oběh tak, a prokrvení pohlavních orgánů bude mnohem silnější.

Hořká čokoláda
Studie ukazují, že ženy, které jedí více hořké čokolády (s obsahem kakaa v sušině min. 80 %), mají více sexuálně uspokojivý život. Je to díky obsahu látky tzv. fenyletylamin, vyvolávající pocity relaxu, potěšení, uvolnění od stresu, podporují touhu po fyzickém kontaktu a snižující zábrany.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.