Těmto kosmetickým pověrám nevěřte!

Těmto kosmetickým pověrám nevěřte!

Nevěřte všemu, co se říká. Možná děláte jednu z následujících 5 věcí špatně a zbytečně si ubíráte na kráse. Změňte to!

1. pověra: Čistit pleť stačí ráno nebo večer

Vynechávat ranní nebo večerní čištění pleti a doufat, že bude fungovat drahý krém, to je jako byste si pozvali vzácnou návštěvu a nechali zavřené dveře. Večerní očista odstraní nejen make-up, ale také nečistoty, které se během dne na pleti usadily – prach, smog.

Obličeje se často mimoděk dotýkáme a přenášíme si na něj různorodou špínu, nebezpečné bakterie. Vytvoří se tak bariéra, která brání vstřebávání krémů a snižuje schopnost pokožky využít účinné látky naplno.

Ranní čištění tvář především osvěží, spláchne látky, které pleť v noci vyloučila, například toxiny. Odstraní i šupinky odumřelých buněk.

U všech typů čistidel platí, že šetřit se nemá. Drhnutí nasucho totiž pleť namáhá. To dostatečné množství odličovadla vytvoří na pleti kluzký povrch, takže čištění bude šetrnější. Při odličování tampon důkladně napusťte mlékem či tonikem, aby byl vlhký po celé ploše. Tvář čistěte tahy směrem od středu ven a mírně vzhůru.

2. pověra: Cenově dostupný krém neúčinkuje jako luxusní

Cenu krémů určuje spousta faktorů. U luxusních značek si kromě kvality kupujete i její styl, pocit výjimečnosti, krásné balení. Co se týče účinku, může být levnější péče srovnatelná. Není tajemstvím, že vzácné ingredience, třeba mořského původu, pocházejí z jednoho zdroje a přidávají se do krémů luxusních i dostupných.

Někdy se liší koncentrace složky a její množství, ale ani to neplatí vždy. Jednoduše řečeno – vyberte své pleti péči na míru a spíše než na cenu hleďte na její nároky.

3. pověra: Na šamponu nezáleží

Popadnout v koupelně, co je po ruce, to si můžete dovolit jednou za čas. Šampon vybírejte podle typu vlasů a podle jejich aktuální kondice. Nevhodně zvolený šampon může ztížit úpravu vlasů, ty se snadněji mastí, nebo ztrácejí na objemu a lesku.

Ideálně konzultujte výběr druhu šamponu s kadeřníkem, který vaše vlasy zná. Můžete si jím doporučený šampon koupit přímo v salonu nebo najít podobný druh v drogerii.

Přizpůsobte výběr šamponu typu vlasů. Například šampon pro mastné vlasy reguluje tvorbu mazu, péče pro jemné vlasy se snadno vyplachuje, aby vlasy nezatížila, a podobně. Šamponem se dá podpořit i konečný efekt: mycí péče pro barvené vlasy zvýrazňuje lesk barvy a chrání barvu před vymýváním a blednutím, uhlazující šampon zas usnadní tvarování vlasů do hladkého účesu.

4. pověra: Vlasy by se měly mýt co nejméně

Vlasy si myjte tak často, jak je třeba, klidně i denně. Pro středně dlouhé vlasy si nalijte do dlaně množství dvou kávových lžiček šamponu. Naneste ke kořínkům a promněte. Opláchněte. Pro druhou lázeň použijte lžičku šamponu. Při častějším mytí stačí jedno šamponování.

Šampon není třeba nechávat na hlavě dlouho (s výjimkou léčebných, které mají doporučenou dobu působení). Nezapomeňte šampon důkladně opláchnout, je to důležité nejen pro vlastní pocit z vlasů, které by jinak byly těžké a zplihlé, ale i pro vlasovou pokožku. Nevymyté zbytky totiž mohou způsobit vznik lupů nebo jiné potíže.

5. pověra: Když budete vlasy zastřihávat, porostou rychleji

Pojďme na to selským rozumem: Vlasy rostou od hlavy a fakt nepoznají, že jste je zespodu zkrátila. Podstatou zastřihávání tedy není kvantita, ale kvalita. Kadeřník vás zbaví roztřepených konečků a dodá účesu tvar. (Mimochodem – stejný nesmysl je tvrdit, že holené chloupky více rostou.)

Vlasta

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.