Pobyty pod křídly českých velikánů aneb nahoru po svých

Pobyty pod křídly českých velikánů aneb nahoru po svých

Stále více lidí v dnešní době ve své práci sedí u počítače. Je proto více než kdykoliv předtím důležité se dostatečně hýbat. Ne každý má však čas dělat nějaký sport, každý den po práci jít cvičit nebo jezdit na kole. Bohatě však stačí chůze!

Jestli nemáte čas trávit hodiny v posilovně, na kole či v bazénu, ale chcete se více hýbat, zvolte chůzi. Chůze je nejpřirozenějším způsobem pohybu a její výhodou je, že chodit může téměř každý. Navíc chůze zvyšuje energetický výdej a může tak přispívat k hubnutí nebo udržení stávající váhy. Je tedy jen na Vás, zda do práce/školy pojedete autem či MHD nebo ráno vstanete o chvilku dříve a projdete se. Doporučenou hranicí pro zdravý životní styl je alespoň 10-12 tisíc kroků denně, což odpovídá zhruba dvěma hodinám chůze – a to se zvládnout určitě dá.

Pokud však přes týden nemáte čas, můžete tyto resty dohánět o víkendech, svátcích, dovolených apod. Je možné vyrazit někam do přírody, využít některou z mnoha turistických tras, kterými celá Česká republika oplývá a tělu tak oplatit týden v kanceláři. Pokud byste si chtěli dát více do těla, zvolte lokalitu, ve které se nachází hodně kopců, hor či celkově náročnější terén. Pár takových Vám nyní představíme.

Vhodnou lokalitou pro pěší tůry je bezpochyby Pec pod Sněžkou. Ubytovat se zde můžete v některém z mnoha penzionů a hotelů, a odtud každý den vyrážet na své výlety do okolí. Kromě klasického výšlapu na Sněžku můžete zkusit například vycházkové trasy “Okolo Pece”, “Zelený potok” nebo “Vlčí jáma”. Pro náročnější turisty jsou zde připravené i delší, náročnější trasy. Tou nejdelší, která Vás dovede až na polskou stranu Krkonoš, je tzv. Malý Staw, jehož cíl je u stejnojmenného ledovcového jezera.

Mezi další české velikány patří Jeseníky. I zde se můžete vydat do okolí a poznávat překrásnou českou krajinu. Kromě turistických tras je zde i několik cyklotras. V této lokalitě se nachází spousta rozhleden, vyhlídek či jeskyní. Při nevlídném počasí vás rádi přivítají v některém ze zdejších muzeí. Za zmínku stojí například Muzeum papíru a ruční papírna ve Velkých Losinách. A nejen s dětmi se můžete vydat po stopách několika naučných stezek. Spousta zajímavých turistických cílů na vás čeká také v Králíkách nebo na Šumavě.

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.