Nejpopulárnější destinace, kam se v roce 2019 vydat na dovolenou

Nejpopulárnější destinace, kam se v roce 2019 vydat na dovolenou

Egypt a Chorvatsko se stále drží na prvních příčkách v pomyslném žebříčku nejnavštěvovanějších destinací, o tom žádná. Za posledních pár let k nim však přibylo několik dalších zemí, které získávají na čím dál tím větší popularitě. Některé z nich se navíc dají shrnout slovy „za málo peněz hodně exotiky“. Podívejte se, kam letos vyrazit.

  1. Srí Lanka

Nejspíš vám neuniklo, že poté, co Srí Lanka zaplavila sociální sítě a weby cestovních portálů, se stala jednou z nejvyhledávanějších destinací roku 2018. Kromě toho, že tato překrásná země nabízí od všeho kousek – rozmanité pláže, výborné podmínky pro potápění, čajové plantáže i výtečné jídlo – láká především nízkými cenami.

Zpáteční letenky na Ceylon seženete při troše štěstí i za 6 tisíc korun, přičemž tamní průměrné ubytování vás vyjde zhruba na 200 korun za jednu noc. A podobně jako v Thajsku se i tady dobře najíte – za neuvěřitelných 20 korun. Z letovisek zde stojí za návštěvu například Bentota, Hikkaduwa nebo surfařský ráj Mirissa, ujít si však nenechte ani čajové plantáže v Nuwara Eliya, jízdu místním vlakem či safari park Yala.

  1. Zanzibar

Spolu se Srí Lankou se velkého turistického rozkvětu těší také Zanzibar. Africký ostrov nacházející se kousek od Tanzanie skrývá hned několik pokladů v čele s bělostnými plážemi a bohatou faunou a florou.

Teploty se zde celoročně drží kolem 30 stupňů Celsia, takže na rodný ostrov zpěváka Freddie Mercuryho můžete vyrazit takřka kdykoliv. Kromě slunění se na březích indického oceánu doporučujeme prozkoumat i vnitrozemí ostrova a vyrazit rovněž na farmu s kořením nebo do hlavního města Stone Town.

Tip: Milujete adrenalin a vodní sporty? Pak na Zanzibaru rozhodně vyzkoušejte kite surfing. Místní větrné podmínky jsou pro něj jako stvořené. Při sjednávání cestovního pojištění nezapomeňte, že tento sport spadá do kategorie rizikových sportů. Více informací o možnostech pojištění najdete na portálech ePojisteni.cz a Srovnejto.cz.

  1. Itálie

Itálie nabízí mnohem víc než jen přeplněná letoviska jako Caorle nebo fantastickou pizzu. K velkým italským hitům se v poslední době řadí zejména oblast Toskánska, jejíž provincie se definitivně vyplatí procestovat autem. Malebná krajina a tamní městečka nadchnou nejen milovníky vína a pozoruhodné architektury. Patří mezi ně například Florencie, Siena nebo Volterra. Pokud navíc toužíte spatřit jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších pobřeží Itálie, zavítejte na jih Itálie k Amalfskému pobřeží.

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.