Celiakie: Nesnášenlivost lepku

Celiakie: Nesnášenlivost lepku

Celiakie je celoživotní, multisystémové, imunologicky zprostředkované onemocnění charakterizované setrvalou nesnášenlivostí lepku (glutenu). Lepek je rostlinná bílkovina obsažená v obilí (pšenice, žito, oves, ječmen).

V kuchyni je ceněný pro svoji schopnost lepit (vázat vodu) a držet vzhled potraviny. Při nesnášenlivosti lepku (celiakii) vede jeho konzumace k zánětu sliznice tenkého střeva nebo i závažnému poškození epitelových buněk střeva. Vzniklá porucha trávení a vstřebávání živin může být spouštěčem vzniku nejen mírných trávicích potíží, ale i závažných stavů anémie a osteoporózy, extrémní únavnosti nebo depresí.

Jedinou možností pro lidi trpící tímto onemocněním je celoživotní bezlepková dieta. Pro pacienty s tímto autoimunitním onemocněním znamená doslova zázrak. Při striktním vynechání lepku z potravy se zasažené střevo zregeneruje (za různě dlouhou dobu dle stupně postižení), upraví se vstřebávání živin a příznaky celiakie včetně postižení dalších orgánů postupně odezní.

ZAKÁZANÉ POTRAVINY PRO CELIAKY

Mezi zakázané potraviny patří ječmen, pšenice (včetně špaldy), žito, žitovec, oves a veškeré výrobky, které jmenované obilí obsahují (chléb, pečivo, strouhanka, cukrářské výrobky, těstoviny, knedlíky), vločky, kroupy, krupice, kuskus, otruby, naklíčené obilí, rostlinné maso a další).

Co se týká mléka a někdy i mléčných výrobků, při zahájení léčby se z jídelníčku vyřazují a začleňují se až poté, co se sliznice obnoví. Nejhůře se snáší čerstvé nezakysané mléko, nejlépe zakysané mléčné výrobky. U některých typů potravin je třeba sledovat složení uvedené na obalu, protože mohou být vyrobeny z ingrediencí obsahujících lepek. Je nezbytné dávat pozor například na uzeniny, konzervy, paštiky a výrobky z mletého masa, které mohou obsahovat příměs mouky nebo strouhanky. V jiných případech může být zdrojem lepku škrob, proto by výrobce měl uvádět, z čeho pochází (např. kukuřičný škrob, bramborový škrob aj.). Obezřetnost je na místě u takových potravinářských výrobků, jako jsou polévky, omáčky, kečupy, majonézy, dresinky, hořčice, masox, sojové omáčky, dále kypřicí prášky, pudinky, cukrovinky a v neposlední řadě mléčné výrobky – jogurty, tavené sýry, různé dezerty atd.

POVOLENÉ POTRAVINY

Brambory, rýže, kukuřice, sója, proso, luštěniny, vejce, nekonzervované maso, ryby, mléko, ovoce, zelenina, bylinkové čaje, minerálky. Pečivo a chléb musí být z kukuřičné, rýžové, sójové nebo prosné mouky, existují i výrobky z bramborového těsta. Vhodným doplňkem stravy pro celiaky mohou být potravinové doplňky obsahující např. chlorelu nebo sladkovodní řasu spirulina.

NEVHODNÍ PŘÁTELÉ

Sladké snídaňové cereálie mají vysoký obsah cukru, někdy i tuku, vyšší energetickou hodnotu a mnohdy jsou i nevhodně zpracovávány – jsou spékány, proslazovány a leckdy se přidávají i ztužené tuky. Mají nízký podíl vlákniny a vysoký obsah přidaných látek a sodíku. Je tedy potřeba při jejich koupi velice pečlivě číst složení a vybrat si ty s příhodnějšími hodnotami a složením. Zároveň se doporučuje smíchat je s mlékem či mléčným výrobkem, čímž se sníží glykemický index.

Sušenky jsou navzdory své velikosti neadekvátně velkým zdrojem cukru. Jejich součástí je mnohdy také tuk se složením, které je pro naše zdraví nevýhodné (obsahuje nevhodné složení mastných kyselin). Mastné kyseliny (v tomto případě zejména tzv. nasycené) představují podle lékařů velké riziko pro vznik kardiovaskulárních onemocnění. Chuť na sladké můžete uspokojit jogurtem s ovocem nebo ovocným tvarohem.

Croissanty a spol. obsahují velké množství nezdravých nasycených a ztužených tuků. Podáváné s máslem a džemem zajišťují vysoký energetický příjem a představují nutričně poměrně prázdné jídlo. Pokud skutečně prahnete po sladkém pečivu, je

v vždy lepší vybírat si např. tvarohový koláč nebo tvarohovou buchtu. S Spojení s tvarohem totiž zajistí i částečný přísun bílkovin, navíc s sníží glykemický index. Vhodné j jsou např. i piškotové řezy ovocem.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.