Obrazy města: Krása domů v mnoha podobách

Obrazy města: Krása domů v mnoha podobách

Fascinuje vás pohled na nejrůznější stavby? Když se člověk prochází městem a pozoruje výsledky lidské práce, mnohdy žasne. Především velké domy sahající skoro do nebes působí majestátně a vyvolávají spousty krásných dojmů. Takovouto nekonečnou velkolepost můžete mít klidně i u vás doma. Stačí si pouze pořídit ten správný obraz, který vám takovéto unikátní prostředí dokáže navodit.

Obrazy měst lze sehnat v mnoha různých podobách. Záleží jednak na tom, kde chcete takovýto industriální nádech mít, a jednak také na samotném vkusu konkrétního člověka. Zapomenout nelze ani na barevné ladění daného prostoru. My se v tomto článku zaměříme právě na několik variací, které určitě dokážou zaujmout.

Gigantické město v kanceláři

Především v kanceláři dokáže navodit obraz velkoměsta velmi pozitivní dojem. Lidé si v kanceláři mohou představit, jak aktuálně sedí v několikátém patře mrakodrapu ve velkoměstě a pracují v kanceláři pro slovutnou firmu. Proč ne? Pohled na velkoměsto bude přímo z ptačí perspektivy, takže v kanceláři vypadá náramně. Kombinace menších objektů s velkými budovami mrakodrapů jsou kouzelné. Městskou atmosféru tyto stavby rozdílných výšek dokonale vykreslí. Takovéto obrazy lze volit i ve vícedílných podobách. Vždyť právě takto vytvoříte ještě mnohem silnější dojem přítomnosti onoho ruchu velkoměsta.

Velkoměsto zalité svitem zapadajícího slunce

Moc hezké jsou také obrázky industriálního prostředí velkoměsta v různých denních dobách. Především západ slunce dokáže propůjčit konkrétnímu obrazu naprosto skvělou podobu. Obraz města v těchto variacích hýří všemi možnými barvami. Těm dominuje hlavně červená. V mnoha odstínech se vyjímají právě fasády domů. Když se ke všemu přidají ještě svítící lampy, celý komplet je kouzelný. Jejich svit pouze doplňuje celkovou scenérii, kdy se pomalu vytrácí světlo a přichází stíny. Ty zahalí jakékoli velkoměsto do šedého hávu a připraví jej na noc. Ta bude opět prosvětlené neony barů, obchodů a zastávek hromadné dopravy.

obraz mìsto ložnice

Starobylé Benátky v mnoha barvách

Už jste někdy byli v Benátkách? Toto tradiční italské město fascinuje umělce po dlouhá staletí. A není se čemu divit! Jeho krása netkví pouze v tom, že se nachází na vodní hladině. Pokud se projdete některou z tradičních čtvrtí, zjistíte, že tady panuje naprosto specifická atmosféra. Jiné obrazy měst jsou také hezké, nicméně Benátky mají svou neopakovatelnou scenérii. Malé patrové domky mající různé barvy kontrastují se samotnou ulicí vyvedenou v hnědém odstínu.

Rušné ulice velkého města

Máte raději moderní obrazy, které se spíše tematicky věnují modernímu velkoměstu? Pokud ano, určitě se nebojte vsadit na některou z variací zobrazujících rušnou ulici plnou automobilů a dalších dopravních prostředků. Ulice oplývá spoustou barevných odstínů. Vždyť jen třeba takové žluté taxíky, barevné semafory nebo tradiční tmavý povrch silnice dotváří celkovou elegantní atmosféru, která vás bude při každém pohledu nesmírně bavit.

obraz mìsto ulica

Slavné stavby světa zachycené na obrazech

Jestliže chcete vsadit na úplnou originalitu a světovost, zvolte moderní obraz s motivem nějaké světově známé stavby. Jaké jsou ty nejznámější a nejčastěji zobrazované? V první řadě je třeba upozornit na Eiffelovu věž. Tato dominanta Paříže dokáže nabídnout opravdu skvostné pohledy, a to prakticky ze všech stran. Romantická a do jisté míry záhadná je také v příšeří, a dokonce i v noci. Fotogenickou stavbou je také londýnský Tower Bridge. Pohledy na most jsou majestátní a rozhodně zajímavé. Stejně tak není problém vybrat si i z mnoha dalších světových staveb, jimž vévodí Statue of Liberty. Socha Svobody se řadí mezi tradiční symboly Spojených států amerických. Zaujme v podstatě z jakéhokoli úhlu pohledu. Klidně můžete volit i obraz zaměřující se na detail samotné hlavy sochy s čelenkou. Za krásnými stavbami můžeme jít i do Německa. Mnohdy se zobrazuje také Braniborská brána. Symbol Berlína patří mezi architektonické skvosty světové architektury. Možná není tato stavba tak známá jako Eiffelovka, ale o to neotřeleji působí.

Zdroj obrázku: https://myloview.cz/obrazy/podle-kategorie/mesta/

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.