Nej tipy pro suché vlasy ve třech krocích

Nej tipy pro suché vlasy ve třech krocích

Poznáte je snadno. Jsou bez lesku, na dotek tvrdé a křehké a dají se jen horko těžko tvarovat. Je to tím, že vlasům chybí vlhkost. Pořiďte si výživný šampon, termoaktivní spej a chraňte vlasy UV filtry.

O vlhkost vlasy nejvíc obírá sluneční záření, suchý vzduch a vysoké teploty při fénování nebo z žehličky. Vlasům ale neprospívá ani neodborné domácí barvení, chlorovaná voda nebo saunování. Problémy s vlasy se teď v létě mohou objevit i proto, že se většinu dne pohybujete v  klimatizovaných místnostech.

Zvláště, máte-li k nim genetické dispozice. To pak většinou hůř fungují mazové žlázky ve vlasové pokožce, což způsobuje, že na sobě vlasy nemají dostatečně silný ochranný film a snáz přicházejí o vlhkost. Připravili jsme pro vás speciální program domácí péče, která dokáže vlasům během pár týdnů navrátit zdravý lesk a vysokou pružnost.

1. krok: Šetrné mytí, které vlasy vyživí a dodá jim vláhu

Při mytí si hlídejte teplotu vody, protože horká voda vlasy ještě více vysušuje, a pořiďte si šampon, kondicionér a masku speciálně určené pro suché vlasy. Tyhle přípravky jsou oproti těm na  normální vlasy hutnější a  výživnější a  vlasům během mytí dodají vláhu, kterou postrádají. Zároveň je zregenerují. Obzvlášť důležité je nevynechávat kondicionér, který uhladí povrch vlasu, a  výrazně tak usnadní rozčesávání. To je pro suché vlasy vždycky zátěž, protože jsou křehké a snadno se pak poškodí. Ze stejného důvodu si vlasy nikdy nefrotýrujte, ale jen z nich ručníkem opatrně vymačkejte vodu. To byste měli udělat nejen na  závěr, ale i  před nanesením kondicionéru a masky. Jedině tak se totiž k vlasům dostanou všechny účinné látky. Rozčesávání vám usnadní také chytré hřebeny a kartáče.

2. krok: Výživná péče, která vlasy posílí, vyhladí a ozdraví

Zvlášť účinné jsou olejové přípravky, které můžete do  vlasů vtírat, kdykoli si vzpomenete. Nanést se dají do suchých i mokrých vlasů, na  konečky i  do  délek. Kadeřníci pár kapek s oblibou přidávají i do barvy nebo úplně na závěr do vyfoukaných vlasů. Vlasům tím dodají nejen živiny, ale i lesk. Vlasové oleje jsou směsi přírodních olejů bohatých na vitaminy. Vlasy zregenerují, usměrní a vyhladí jejich povrch. Suchým vlasům prospějí i  hydratační spreje, které se nesmývají. A  zvlášť tehdy, když se  často pohybujete v  klimatizovaném prostředí. Nepodceňte ani ochranu před slunečním zářením, i  to vlasy ještě více vysušuje a  ničí. Doporučujeme výživné sluneční spreje s UV filtry. Vyplatí se také investovat do  výživné kúry na vlasové konečky. Pokud se vám ale už hodně třepí, pomohou jen kadeřnické nůžky.

3. krok: Správný styling, který vlasy chrání po celý den

Horký vzduch z  fénu nebo rozpálená žehlička či kulma nejsou nic pro vás. Nejlepší je nechat vlasy volně trochu proschnout a teprve pak je začít tvarovat pomocí fénu a kartáče. Teplota vzduchu ale nikdy nesmí být vysoká. Používání žehličky co nejvíc omezte a vždycky nastavte teplotu maximálně na 180 stupňů.

Vyplatí se investovat do fénu s nanoiontovou technologií, který je k vlasům při foukání šetrný a nevysušuje je. V  každém případě při tvarování účesu používejte ochranné termoaktivní spreje nebo mléka, které zabrání poškození vlasů, a šetrné kartáče s  přírodními štětinami. Ty uhladí povrch vlasu a sníží riziko, že si vlasy poškodíte mechanicky. Na  závěr zkuste lehce fixační přípravky s výživnými složkami. Dobrou službu udělají i lesky ve spreji s UV ochranou, které účes mírně zafixují, aniž by vlasy zatížily.

Lenka Lysoňková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.