Co děláme při cvičení špatně?

Co děláme při cvičení špatně?

Je pro vás cvičení něco naprosto přirozeného? Máte štěstí – ne všichni to tak cítí. Ale ani tak to nemusí vždy znamenat, že cvičíte dobře. Na co si dát pozor? Základem je pravidelnost a rovnoměrné procvičování a posilování svalových partií správně prováděnými úkony.

1. chyba: NEPRAVIDELNOST aneb „Zítra už určitě!“

„Určitě si půjdu brzo zase zacvičit. Dneska už to nestihnu, ale zítra!“ Slyšíte se? Nejste sama. Není pravdou, že nejtěžší je začít – nejtěžší je u cvičení zůstat. Lenost je věrný přítel člověka a vždy se najde nějaký důvod, proč zrovna dnes to nevyjde. Překonat tu fázi, než si na cvičení tělo navykne a začne ho vyžadovat, není lehké.

Nedávejte si proto zbytečně ambiciózní cíle. Pro začátek bude stačit, když se půjdete pravidelně svižně projít, případně zaplavat, nebo s kamarádkou na brusle. Později můžete začít přidávat pravidelný pohyb a to tak, abyste cvičili alespoň půlhodinu pětkrát týdně. K tomu je ideální zvolit například takzvaný HIIT trénink (vysoce intenzivní intervalový trénink, kterých je plný internet) nebo silový trénink, s kterým vám rádi poradí snad v každé posilovně.

2. chyba: NEPROCVIČOVÁNÍ VŠECH PARTIÍ aneb „Potřebuji jen trochu zpevnit bříško.“

Když se chci zbavit pupku, nestačí jen posilovat břišní svaly. Základem správného tréninku je systematické procvičování a posilování všech svalových partií, tedy nejen těch „problémových“. Přitom platí, že každé cvičení bychom měli začínat prací se středem těla, který je klíčový pro jeho správné držení, a až poté bychom se měli věnovat všem ostatním partiím.

3. chyba: ZAČÍNAT BĚHEM aneb „Běhají všichni, budu taky.“

Běhání jako chyba? Zní to možná paradoxně, ale může to tak být. Ačkoli je běh poslední dobou stále více trendy, pro netrénované tělo často není příliš vhodnou aktivitou. Celý týden sedíme u počítače a pak se jednou večer odhodláme a jdeme běhat. Pokud však nemáme správné držení těla, může nám běh někdy více uškodit než pomoci. Pokud tedy člověk se cvičením spíše začíná a tělo není na trénink navyklé, je lepší začít komplexním typem cvičení.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.