Zázvor je vhodný na imunitu i na maso

Zázvor je vhodný na imunitu i na maso

Štiplavý zázvor je záchranou nejen nedochucených pokrmů, ale i věčně nemocných pacientů. Pokud máte problémy s imunitou, čtěte dále. A ideálně si ke čtení udělejte zázvorový čaj, ať začnete s dávkováním tohoto přírodního léku co nejdříve!

Daleká historie

Původ zázvoru je opředený nejasnostmi. Víme, že v Indii a Číně se používá již 3 000 let. A z těchto končin ho rozšířili mořeplavci do celého světa. V Evropě si ho lidé natolik oblíbili, že ve středověku patřil k nejpoužívanějším kořením. A často bylo jeho místo přímo na jídelním stolu. Hned vedle soli a pepře.

Zázvor dnes

Oblíbenost výrazného a aromatického koření neklesá ani v současnosti. Čaj, zázvorová limonáda a kandovaný nebo nakládány zázvor jsou součástí našich jídelníčků. V zahraničí můžeme dostat i víno nebo kávu dochucenou zázvorem. Dejte si ale pozor na správný výběr zázvoru v obchodě!

Zázvor = zdraví

Čím to je, že je zázvor tak oblíbený? Nejspíš blahodárným působením na náš zdravotní stav. Positivní účinky se při dlouhodobém užívání výrazně projevují na imunitě. Zázvor také pomáhá snížit cholesterol, stimuluje krevní oběh a při vhodné stravě podporuje redukci váhy.

Jeho účinky jsou však znatelné i při nárazovém užívání. Horký zázvorový čaj je první pomoc při chřipce a rýmě. A také při cestovní nebo těhotenské nevolnosti. Ale pozor! Těhotné ženy ho mohou užívat jen v malých dávkách.

Blahodárné účinky zázvoru ale nejsou vhodné pro každého. Zázvor může být až příliš agresivní, a proto není vhodný pro děti, diabetiky a pacienty, kteří berou léky na srdce, překyselení žaludku nebo na snížení krvácení.

Pěstování zázvoru doma

Zázvor je v České republice možné pěstovat pouze doma nebo ve skleníku. Náročný proces to ale není a během 10 měsíců můžete pořádat sklizeň zázvoru. Pokud nevydržíte tak dlouho čekat, je možné odkrajovat malé kousky oddenku už během růstu. S pěstováním můžete začít ihned. Stačí si koupit čerstvý kousek zázvoru, ideálně aby měl viditelné pupeny, a mít široký květináč se zeminou bohatou na živiny.

Využijte zázračných účinků zázvoru. Ať už z domácího nebo kupovaného, čaj vás vždycky postaví na nohy.

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.