Lucie hubne s Kondicí: Lehčí nový rok

Lucie hubne s Kondicí: Lehčí nový rok

Je čas jít s tělem na trh. A půjdu ráda, protože jsem na své nové křivky, ale hlavně na svoji vůli doopravdy pyšná. Jsou za mnou čtyři měsíce hubnutí a dole mám sedm kilo. Čtyři kila zmizela z břicha, dvě kila z nohou a rukou a z legrace říkám, že to poslední bylo z hlavy. To jak z ní odešly všechny ty starosti, co jsem si dělala s tím, jak vypadám.

Pro ty, co se ke Kondici dostali až nyní, malá rekapitulace: Jsem brand manažerka časopisu Kondice, v srpnu ještě nešťastně oplácaná, v prosinci spokojená ve svém těle jako nikdy. Makala jsem na sobě přes čtyři měsíce a díky Kondici, krabičkové stravě z fitnessmenu.cz a lekcím cvičení v Teit Fitlab se cítím jako znovuzrozená. Nakonec to můžete posoudit sami z mých fotkek „před“ a „po“. Tu první jsem pořizovala na ze začátku srpna, tu druhou v půlce prosince, kdy skončil můj hubnoucí program. Vidíte tu změnu?

Před a po

Před a po

A nejde zdaleka jen o to, jak vypadám. Za ty čtyři měsíce jsem se o jídle naučila přemýšlet jinak. Musela jsem přežít spoustu oslav bez dortů, svatby bez řízečků a koláčků, večírky bez alkoholu, návštěvy pizzerie bez pizzy, vinobraní bez vína a škvarkové pomazánky…  Jenže odpírat si donekonečna také není řešení. Postupem času jsem se naučila jídla vyvažovat. Když jsem věděla, že mě čeká nějaký večírek nebo večeře s kamarádkou, přizpůsobila jsem tomu jídelníček celého svého dne.

Nástrahy? Překonám!

K svačině jsem si odpustila toast, k obědu jsem nedojedla celou přílohu… A i na tom večírku jsem se snažila moc nehřešit – dala jsem si maso, zeleninu a horký čaj z čerstvé máty nebo zázvoru. Došlo samozřejmě i na pár přešlapů. Už ale vím, že občasný hřích prostě patří k věci a nemá smysl se kvůli němu trestat nebo dokonce házet za hlavu všechno, co se doteď povedlo. Stalo se, jedeme dál!

Všechno, co jsem se naučila, se mi teď bude sakra hodit. Začal prosinec a ten je pro mě nejkrizovější z celého roku. Je Mikuláš, mám svátek, večírků je nespočet a před sebou mám tradiční maraton návštěv u příbuzenstva.  Už teď jsem smířená s tím, že během prosince nezhubnu ani deko, budu se ale alespoň snažit nepřibrat a od Nového roku se do toho zase pustit naplno. A to půjde dobře, protože 99 % lidí si dá hubnutí jako svoje předsevzetí. To znamená, že půjdu s proudem a nikdo mě nebude lákat na dortík ani na víno. Nový rok vůbec vidím růžově, a taky štíhle a lehce. Takže na zdraví a kilům zmar!

P.S. Ještě jedno velké díky všem, kteří mi na cestě za mým novým tělem drželi palce – šéfredaktorce Kondice Lucii Frydecké, mojí rodině, příteli, všem mým kamarádům a kolegům a taky vám, kteří jste sledovali celou moji hubnoucí misi.

Před a po

Před a po

Moji průvodci

Pod dohledem pana doktora Pavla Suchánka jsem zjistila, že zdaleka nejde jen o to, co ukazuje váha. Mnohem důležitější je, odkud tukové zásoby ubývají a jestli ztracená kila nejdou na úkor svalů. Já si spolu s ním každý měsíc ověřovala, že se při hubnutí ubírám správným směrem. Také musím vypíchnout perfektní krabičkovou stravu fitnessmenu.cz – krabičky byly chutné a různorodé a milí byli i ti, kdo mi je vozili.

Začátky byly náročné, ale pod dozorem trenéra jsem je zvládla.

Začátky byly náročné, ale pod dozorem trenéra jsem je zvládla.

Cvičení v Teitfitlab trvalo 4,5 měsíce a trenéři jsou tam opravdoví profíci. Mně se věnoval Kuba, který je nesmírně empatický, naslouchal mým bolístkám a uzpůsoboval jim cvičení. Až s ním jsem si uvědomila, jak moc je trenér potřeba, protože neustálý dohled a opravování bylo žádoucí. Díky Kubovi jsem začala správně držet svoje tělo, uvědomovat si jak chodím, sedím nebo stojím. V Teitfitlab nečekejte klasický trénink. Tady je to o jiném přístupu ke klientovi a je tam hodně zapojená fyzioterapie, takže je to vlastně takové cvičení 2v1.

Lucie Kutzendorferová

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.