Zastavte čas! S těmito tipy to jde

Zastavte čas! S těmito tipy to jde

Už přes dvacet let se Bobbi Brown stará o to, aby byly ženy po celém světě krásnější a vypadaly mladší. Takže o boji se stárnutím toho ví opravdu hodně.

Kde začít? Bobbi Brown dělá tolik věci, všechny ale vždy souvisí s krásou. Líčí celebrity i modelky v zákulisí velkých módních přehlídek, založila úspěšnou kosmetickou značku a k tomu píše velmi dobře prodávané knihy o líčení a péči o pleť. Ze spousty jejích tipů a rad pro ženy všech věkových kategorií jsme vybrali několik z těch, které by Američan označil jako anti-aging. Tedy doporučení, jež mají zpomalit čas.

1) Zdvojnásobte hydrataci

Od jistého věku už jeden krém nestačí. Začněte lehkým mlékem, na něj pak naneste hutnější výživný krém.

2) Světlé oční stíny

Uberte na barvě očních stínů. Měly by být o odstín světlejší, než je vaše pleť. Rozzáří to pohled a odebere pár let věku.

3) Bez tvářenky ani ránu

S přibývajícím věkem získává tvářenka v kosmetické taštičce každé ženy na důležitosti. Barva ve tváři udělá s věkem víc než rtěnka nebo řasenka.

4) Udělejte si zásoby kvalitního oleje

Slyšíme o něm všude. I Bobbi Brown ho doporučuje, a sice na místo běžného tělového mléka. Několik kapek oleje vtírá i do vlasů. Jsou pak mnohem lesklejší.

5) Omezte mouku

„Před třemi roky jsem ze svého jídelníčku vynechala mouku. A od té doby je má pleť mnohem svěžejší a jasnější,” tvrdí Bobbi. Jenže nejíst nic, co obsahuje mouku, je tak trochu nadlidský úkol. Omezit ji ale určitě můžete.

6) Nechte si vybělit zuby

Boj s časem se vede na mnoha frontách. Nejde jen o vrásky v obličeji a šediny ve vlasech. Stejně důležité jsou i bílé zuby. Bobbi radí nechat si zuby pravidelně vybělit odborníkem. A k tomu si je čistit po každém pití, které je může zbarvit. To znamená po každé kávě a sklence červeného.

Tereza Kohnová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.