Co nesmí chybět na svátečním stole: Tradiční vánočka

Co nesmí chybět na svátečním stole: Tradiční vánočka

Každý hospodyňka chce mít krásný štědrovečerní stůl. Ve zdobení se meze nekladou. Ať už bude zdobit moderními ozdobami, nebo třeba ovocem, na stole by rozhodně neměla chybět vánočka. Ta totiž symbolizuje rodinu a pevné pouto. Většinou byla upletená z 9 copů.

Každá rodina má svůj recept, někdo přidává sušené ovoce, někdo  oříšky, a někde připravují zcela obyčejnou bez jakékoli náplně. Už naše babičky připravovaly stůl tak, aby nemusely od něj během večeře vstávat. Říkalo se totiž, že ten, kdo od stolu vstane, za rok již k němu nezasedne. Bohatost a hojnost stolu dávala lidem naději, že i následující rok bude bohatý. Vánočku můžete upéct i tři dny dopředu.

TRADIČNÍ VÁNOČKA

Ingredience:

400g polohrubé mouky

70g mletých ořechů (libovolných)

1 droždí

80g krystalového cukru

150-200 ml vlažného mléka

100g másla

3 žloutky a jedno vejce na potření

špetka soli

vanilka (nebo vanilkový cukr)

50 g sekaných mandlí + mandlové lupínky na posypání

50 g vlašských ořechů

Postup:

Vánočku můžete připravit i tři dny dopředu_Do mísy kuchyňského robotu prosejte mouku pro větší nadýchanost těsta.

Do středu rozdrobte droždí, zalijte jej asi 2 lžícemi vlažného mléka a posypejte trochou cukru a mouky. Kvásek takto nechejte asi deset minut odpočívat. Poté postupně do mísy přidejte také ostatní přísady a zpracovávejte pomocí hnětacího háku, dokud nezískáte vláčné, mírně lepkavé těsto. Poté těsto ještě trochu zpracujte ručně – potřebuje to.

Přeložte do mísy na kynutí (např. keramické mísy KitchenAid) a odložte na teplejší místo alespoň na hodinu, aby kynulo. Po vykynutí jej položte na vál, a rozdělte na potřebné množství copů, které poté zapleťte. Hotové vánočky či věnce položte na plech vyložený pečícím papírem, potřete vejcem a posypejte mandlemi.

Na plechu nechejte ještě dalších 20 minut dokynout. Mezitím si troubu předehřejte na 180°C. Vykynutou vánočku pak do ní vložte a pečte nejdříve 20 minut při teplotě180°C a potom snižte teplotu na 160°C a pečte dalších 20 min. Pokud vám vánočka začne příliš hnědnout, přikryjte ji z vrchu pečícím papírem.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.