Proč jsou vlasové oleje prospěšné?

Proč jsou vlasové oleje prospěšné?

Vlasové oleje jsou známým pomocníkem mnoha žen. Proč a které se vyplatí pravidelně používat?

Předchází dehydrataci vlasů

Jak jistě víte, oleje jsou ve vodě nerozpustné, jelikož mají menší hustotu. Stejně tak, pokud chceme zabránit odpařování vody ze struktury vlasů, je dobré pokrýt je tenkou vrstvou oleje. Právě tak zajistíme, že vlasy zůstanou hydratované a vyživené.

Uhlazují povrch vlasů

Toužíte po hladkých, lesklých vlasech, ale místo toho jsou vaše kadeře suché a roztřepené? Pak sáhněte po oleji, který vyhlazuje praskliny utvořené na jednotlivých vláknech a navíc jim dodává oslnivý lesk.

Provoní vlasy

Velkou výhodou vlasových olejů je bezpochyby také jejich příjemná vůně, která provoní vaši hřívu tak, že se při každém pohybu nebudete moci nabažit její jemné parfemace. Olej aplikujte vždy do suchých a upravených vlasů, jako závěrečnou tečku celého účesu.

Jaké oleje jsou nejlepší?

Ricinový olej

Tento olej je záchranou pro extrémně poškozené a namáhané vlasy. Získává se lisováním semen skočce obecného, a to hlavně v oblasti Číny, Brazílie a Indie. Kromě vlasů bývá často používán také například k podpoře růstu řas.

Olivový olej

Zlatá hustá tekutina, která je běžně využívána také v kuchyni, snadno nalezne uplatnění ve vaší koupelně, pokud vás trápí suché a poškozené vlasy. Díky obsahu mastných kyselin napomáhá změkčení vlasů, dodává jim lesk a odolnost vůči vnějším vlivům.

Arganový olej

Vzácný elixír původem z Maroka je bohatý na omega-6 mastné kyseliny a vitamin E a dodává tak vlasům nepřehlédnutelný lesk, stejně jako nepostradatelnou výživu. Není divu, že je často označován jako „tekuté zlato“.

Vyzkoušejte produkty vlasové péče BotanicTherapy od Garnier, obohacené o přírodní ingredience pro vlasy zářící zdravím. Řada RicinusOil&Almond je kromě posilujícího ricinového oleje obohacena také o mandlový pro slabé a lámající se vlasy.

Produkty Olive Mythique obsahují vyživující olivový olej a pomáhají tak navrátit vitalitu suchým a poškozeným vlasům.

Arganový olej je obsažen v řadě Cranberry&Argan Oil společně s extraktem z brusinek pro ochranu a prodloužení zářivosti barvených vlasů, zatím co v kombinaci s výtažkem z kamélie v řadě ArganOil&Camelia napomáhá dodávat mdlým vlasům lesk.

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.