Jídelní židle, která si sedne

Jídelní židle, která si sedne

Rozhodli jste se zařídit si nový jídelní kout, koupili jste perfektní stůl a teď váháte nad výběrem jídelních židlí? My vám pomůžeme vybrat takové, které upřednostníte vždy, když se s jídlem v ruce budete rozhodovat, jestli usednout na gauč nebo na vaše nové a pohodlné židle.

Podle čeho vybírat 

Při výběru jídelních židlí je důležité se řídit několika parametry. Zaměřte se zejména na výšku sedáku. Měl by být vysoký cca 45 cm od země. Tak si zajistíte správnou polohu nohou, kdy se celoplošně dotýkáte podlahy a vaše kolena svírají pravý úhel. Ideální šířka sedáku by měla být také okolo 45 cm. Pokud se však rozhodnete pro židle s područkami, může být šířka sedáku větší.

A co opěradlo? Pamatujte na to, že čím vyšší opěradlo židle je, tím lépe se na ní sedí. Vysoký opěrák totiž udržuje záda ve vzpřímené poloze, a díky tomu dochází k úlevě krční páteře. Inspiraci a rady naleznete na největším vyhledávači nábytku FAVI.cz.

Jaký zvolit materiál 

V moderním stylu bydlení se často objevují židle plastové či kovové. Výhodou těchto materiálů je jejich snadná údržba. V kurzu jsou také židle celočalouněné. Jsou velmi komfortní a hodí se spíše do větších prostor. Vybírejte takové, které mají odnímatelný potah. Tak je vždy udržíte v čistotě. Jídelní židle se však nejčastěji vyrábějí z masivu. U těchto židlí si ohlídejte hlavně jejich nosnost, aby se po čase nezačaly viklat. Tomu můžete předejít i tím, že si zakoupíte židle, které mají nožní spoje a vydrží tak větší zátěž.

Rozhodující je samozřejmě i velikost prostoru, do kterého jídelní židle pořizujete. Do menšího jídelního koutu se hodí menší a lehčí židle s nižší opěrkou. Skvělou volbou mohou být i židle skládací. V případě, že potřebujete vytvořit jídelní místo v kuchyni, skvěle poslouží židle barové. Pohodlné pak budou židle koženkové s vyšší opěrkou zad.

Jestliže disponujete velkým prostorem, kde máte možnost zvolit velký jídelní stůl, nejméně pro šest lidí, pak se nebojte masivních či čalouněných židlí s vysokou opěrkou nebo područkami.

Zdroj: https://favi.cz/produkty/kategorie/jidelni-zidle/s-podruckami

Vše musí ladit, nebo ne?

Vždy se drželo pravidlo, že by jídelní židle měly ladit designem či dekorem, jako jídelní stůl. Nyní však trendy velí úplně něco nového. Je dovoleno kombinovat vše, tedy staré s novými, dřevěné s plastovými atd. U barev to platí úplně stejně.

Pokud si však netroufáte na tento rozpačitý styl, zkuste pořídit židle ve stejném vzhledu, ale různě barevné. Nebo je zkombinujte tak, že se bude barvou a stylem vymykat vůči zbytku zařízení pouze jedna. Platí to obzvláště v případě, kdy máte jídelnu spojenou s obývacím prostorem.

Mohlo by se zdát, že jídelní kout není zrovna místo, kde by se dalo cokoliv vylepšovat. Ale není tomu tak. Pohrát si můžete s dekoracemi i výzdobou stolu, zakupte čerstvé květiny a vytvořte si z jídelny příjemné místo k setkávání se s rodinou a přáteli.

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.