Tenerife aneb kam na zářijovou dovolenou s rodinou

Tenerife aneb kam na zářijovou dovolenou s rodinou

Tenerife je jedním ze sedmi hlavních Kanárských ostrovů, přičemž patří k ostrovům největším a pro mnohé také nejkrásnějším. Na Tenerife si každý přijde na své - milovníci turistiky, rybáři, sportovci, a také ti, kteří hledají kvalitní ubytování a pohodu na pláži.

Počasí na Tenerife v září

Září je ideálním měsícem pro cestu na Tenerife, průměrná teplota zde činí 27 stupňů ve dne a 20 stupňů v noci. Září patří k měsícům s nejmenším počtem deštivých dnů, a i teplota vody je v tomto měsíci nejteplejší (24 stupňů). Pro turisty se vyplatí vyrazit zejména na jih ostrova, který je teplejší, a jsou zde rovněž soustředěna populární letoviska s možností výhodného ubytování.

Kam vyrazit na Tenerife

Jak jsme již psali výše, je Tenerife místem, které se zavděčí všem. Níže uvádíme několik tipů na zajímavá místa na ostrově.

Pico de Teide

Pico de Teide je absolutní dominantou Tenerife. Jedná se o nejvyšší horu celého Španělska a zároveň třetí nejvyšší sopku na světě. Její nadmořská výška činí 3 718 m, přičemž na horu lze pohodlně vyjet moderní lanovkou.

Playa de las Américas

Playa de las Américas patří k nejpopulárnějším letoviskům na ostrově. Jedná se o šest krásných písečných pláží, přičemž některé z nich jsou tvořeny místním vulkanickým pískem a jiné jsou zase pokryty zlatým pískem z Afriky. Toto letovisko nabízí dále nespočet restaurací, barů, ubytovacích zařízení a nákupních možností.

Loro Parque

Loro Parque je nejznámější zoo a zábavní park na Tenerife, jehož hlavní dominantou jsou papoušci. Nejedná se však o pouhou ,,zoo”, návštěvníci zde mají možnost shlédnou nespočet vystoupení, projít různé atrakce a nechat se okouzlit krásou vytvořeného ,,papouščího ráje”.

Zdravotní péče na Tenerife

Před cestou na Kanárské ostrovy se není třeba obávat zdravotních komplikací, neboť se jedná o turistické destinace, jež jsou proslulé svojí kvalitní zdravotní péčí. Díky velkému množství turistů je na ostrovech provozováno nespočet soukromých i státních zdravotnických zařízení. Jediné, na co by si měl každý cestovatel dát velký pozor, tak to je sjednání kvalitního cestovního pojištění, které by mělo obsahovat co nejvyšší limity pojistného plnění (neboť zdravotní péče je zde výrazně dražší nežli u nás). Cestovní pojištění může být zařízeno přes cestovní kancelář, nebo sjednáno i samostatně, přičemž nejlepší cestou je v tomto ohledu využít srovnávač pojištění, který porovná dostupné nabídky pojištění a umožní rychlé sjednání vybrané nabídky.

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.