Tmavé kruhy pod očima: Jak proti nim bojovat

Tmavé kruhy pod očima: Jak proti nim bojovat

Mnoho žen si stěžuje na tmavé kruhy pod očima, které bývají často doprovázené nateklým očním okolím nebo zarudnutím očí. Celý obličej kvůli nim vypadá unaveně, mdle a vašemu celkovému vzhledu mohou přidat několik nechtěných let. Jak proti nim bojovat?

Příčinou vzniku tmavých kruhů pod očima je jednak hromadění vody v oblasti kolem očí a zároveň prosvítání rozšířených žilek a cévek. Ty se mohou objevit hned z několika různých důvodů, nejběžnější je nedostatek spánku a špatná životospráva. Spánku byste měla věnovat ideálně 7 až 9 hodinami denně, a co se týká zdravého životního stylu, nejdůležitější je pestrá, vyvážená strava a dostatečný pitný režim. Pozor si dejte také na přesolená jídla a to hlavně večer, jelikož sůl tělo dehydratuje, a to má tak tendenci zadržovat více vody.

Pokud chcete proti tmavým kruhům účinně bojovat, vyhněte se kromě soli také kouření a pravidelné konzumaci alkoholu. Nikdy nechoďte spát, aniž byste se předtím odlíčila a pleť důkladně vyčistila od všech zbytků make-upu a dalších nečistot. Jestliže vás trápí výrazné kruhy, sáhněte po jemném odličovači, který je přímo určen k péči o oční okolí. Často obsahuje olejovou složku, která nejenže tuto delikátní oblast vyživuje, ale navíc snadno odstraní i voděodolnou řasenku. V momentě, kdy je pleť důkladně vyčištěná, aplikujte oční krém a jemně ho vklepejte prsty.

Vyzkoušela jste už všemožné způsoby a ani tak se nemůžete kruhů pod očima zbavit? Dejte šanci novým chladivým očním maskám Eye Tissue Masks od Garnier, které jsou plné osvěžující hydratace a přírodních šťáv. Oranžová textilní maska obsahuje šťávu z pomerančů a je skvělá k redukci váčků a kruhů pod očima, zatímco modrá textilní maska s kokosovou vodou vyhlazuje jemné vrásky. Pokud chcete zažít skutečné blaho, dejte masky přes noc do lednice. Voilà – unavené oči jsou pryč hned od rána!

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.