Kolmo Kolem Komína: MTB tip na poslední prázdninovou sobotu

Kolmo Kolem Komína: MTB tip na poslední prázdninovou sobotu

Poslední prázdninovou sobotu 1. 9. opět nastává čas, který si již šestým rokem rezervuje tým MMB Třebenice k pořádání stále více oblíbeného, ale i náročného závodu horských kol s názvem Kolmo Kolem Komína. Jedná se o nefalšovaný MTB závod, kterého se mohou zúčastnit jak naprostí hobby jezdci, tak i zkušení závoďáci. Závod je ale především určen pro širokou veřejnost.

Trasa závodu

Závodní okruh je veden po lesních a polních cestách, případně uzavřených asfaltových cestách kolem třebenické dominanty – zříceniny hradu Košťálov. Podle ohlasů z předešlých ročníků se jedná o „návrat ke starému dobrému bajkingu“.

Závod je rozdělen do dvou výkonnostních kategorií, Hobby a Elite, přičemž kategorie Elite absolvuje závodní okruh hned dvakrát. Kategorie Hobby pouze jednou. Délka jednoho závodního okruhu je cca14km s převýšením cca 360m. Zdá se vám to málo? Vůbec ne! Jižna prvním kilometru, hned po zaváděcím okruhu Třebenicemi, zavede trať závodníky do oblíbené, ale také velmi obávané sekce – do výjezdu „Brutál“ s délkou 600m a převýšením 110m. V druhé polovině prvního okruhu pak na závodníky čeká vrchařská prémie. Ale nemusíte se bát, na trati jsou také dva sjezdy, kde si ale zrovna dvakrát neodpočinete.

Není to moc náročné?

Zdá se vám trať příliš náročná? Vůbec se nemusíte bát. Pro plno účastníků je Kolmo Kolem Komína prvním absolvovaným závodem v životě, na který se všichni rádi vrací. Kolmo Kolem Komína není totiž pouze o tom, zajet nejlepší výsledek, ale především o pohodové a přátelské atmosféře a skvěle stráveném sobotním odpoledni s přáteli a ostatními sportovními nadšenci.

Afterparty

Letošní ročník nebude pouze o horských kolech. Pozávodníafterparty odstartuje teplická kapela ETHERY, která skládá vlastní písně a nedrží se stylových škatulek. Pro milovníky stylového škatulkování je ale nejlépe vystihuje škatulka Alternative rock.

Časový harmonogram závodu 

12:00  –  začátek prezentace
14:00  –  start závodu ELITE (2 okruhy) i HOBBY(1 okruh)
16:30  –  vyhlášení výsledků
16:45  –  losování cen v tombole
17:00  –  afterparty s kapelou ETHERY

Více informací a online přihlášku naleznete na www.mmbtrebenice.cz

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.