Opavané a nejen oni se mohou těšit na Festival bylin

Opavané a nejen oni se mohou těšit na Festival bylin

Byliny čerstvé, sušené, bylinné placky, obklady, bylinné masti, oleje, koření, éterické oleje, vykuřovadla, to vše plus něco navíc si aktivně vyzkouší návštěvníci festivalu Oslavy bylin, který proběhne 4. srpna v sadech Svobody v Opavě od 10 hodin. My se na festival chystáme a nemůžeme se dočkat.

Festival připravuje spolek Jsme Yggdrasil a jeho členové zvou všechny věkové kategorie. Na své si přijdou děti, studenti, rodiče i prarodiče. Podle Renáty Jahodové, hlavní iniciátorky a pořadatelky festivalu, je tato oslava bylin vyjádřením respektu k cyklu přírody, vztahům mezi lidmi a mezi přírodou a člověkem.

„Jde nám o to, přiblížit byliny v trochu jiné formě než na jakou jsou lidé zvyklí – léčivky a čaje,“ vysvětluje Renáta Jahodová s tím, že na festivalu najdete byliny v různých podobách od permakulturního semínka přes čerstvé bylinky, bylinný olej na letní grilování, až po bylinné limonády.

Dalším záměrem pořadatelů je také propojení lidí různých ´komunit´. „Byliny jsou tu pro všechny, ať jste dělník, prodavačka či manažer,“ vysvětlila hlavní organizátorka. Pokud tedy podle ní začnou byliny lidé doma či v práci používat v jakékoli formě, kterou si na festivalu vyzkouší, vytvoří si tím příjemnější prostředí i vztahy.

Tvořivé bylinkové dílničky, studentská bylinkárna, bylinkárna aktivního stáří, dobré jídlo prodchnuté bylinami, pyramida nejen pro relaxaci, přednášky a workshopy, skvělá hudební skupina a závěrečný workshop salsy budou báječnou oslavou člověka a přírody, která se vám jistě bude líbit.

Více informací o festivalu včetně celodenního programu najdete na www.FestivalBylin.cz.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.