Když nejsou peníze, přestáváme jíst ovoce a zeleninu

Když nejsou peníze, přestáváme jíst ovoce a zeleninu

Když máte náhodou zrovna hlouběji do kapsy, na čem začnete šetřit, když nakupujete jídlo? Odpustíte si velké balení zmrzliny, maso nebo spíše ovoce a zeleninu?

Bez ohledu na to, co jste právě odpověděli, britští výzkumníci tvrdí, že se v nákupním košíku nejspíš neocitne zelenina. Vycházejí z výzkumu, který se zaměřil na to, co si lidé odpouštějí, když jejich příjmy poklesnou.

Nejvíce zeleniny jedí Poláci, Češi nic moc

Zjistili, že zatímco průměrná britská rodina denně nakupuje čtyři porce zeleniny na osobu a den, rodiny s nejnižšími příjmy sotva dva a půl. To nakonec znamená o třetinu nižší spotřebu ovoce a zeleniny. Výzkumníci to dávají do souvislosti s ekonomickou krizí a stále rostoucími cenami potravin, které se přitom neprojevují pouze na ostrovech.

Britský úřad, který se zabývá výživou a zemědělstvím (DEFRA), tvrdí, že od roku 2006 se u lidí s nízkými příjmy snížila spotřeba ovoce a zeleniny o třicet procent. Nedá se čekat, že by to v Česku bylo o moc lepší. Už proto ne, že země je třetí od konce, pokud jde o celkovou spotřebu ovoce a zeleniny – za ní je už jen Švédsko a Island.Průměrný Čech denně sní jen čtvrt kila ovoce nebo zeleniny, zatímco první Poláci téměř 600 gramů.

Zajímavé je, že na krizi podle výzkumníků doplácejí především ženy, které si ovoce či zeleninu spíše odepřou, aby je mohly dát dětem. „Přitom bychom všichni měli jíst pět porcí denně,“ připomněla ve zprávě, kterou přinesl list Guardian, Mary Creagh, labouristická stínová ministryně pro životní prostředí. Tolik ovoce či zeleniny totiž významně snižuje počet úmrtí na rakovinu, nemoci srdce či mrtvici.

Pět porcí ovoce a zeleniny jednoduše pokryjeme třeba sklenkou stoprocentní ovocné šťávy k snídani, miskou zeleninového salátu před obědem, zeleninovou přílohou k hlavnímu chodu a jablkem k odpolední svačině.

Méně masa, více uzenin

Méně se však nejí jen zelenina, ale také třeba maso, na ostrovech poklesla zejména spotřeba hovězího a jehněčího masa a naopak stouplo množství nakupovaných méně kvalitních uzenin. I tady se dá najít ekvivalent v chování českých zákazníků – podle Českého statistického úřadu se sice spotřeba vepřového masa v posledních letech výrazně nemění, ale roste obliba levnějšího drůbežího masa na úkor dražšího hovězího. Tady ovšem může hrát roli i fakt, že lidé dávají přednost drůbežímu masu ze zdravotních důvodů.

Anna Chaloupková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.