Čeští ragbisté vs. New Zealand! Přijde odveta?

Čeští ragbisté vs. New Zealand! Přijde odveta?

V sobotu 16. června se již počtvrté utkají čeští ragbisté s novozélandským výběrem New Zealand Ambassador’s XV. Poslední bitva skončila výsledkem 0:38, ale český výběr nedal velvyslancově patnáctce nic zadarmo, a přestože padl, tak s hrdostí. Letošní očekávaná bitva na hřišti Tatra Smíchov se rozhodně ponese ve znamení odvety. V průběhu roku naši reprezentanti potili krev, přijďte ocenit jejich přípravu a podpořit je už příští sobotu v 16 hodin!

Letadlo s týmem New Zealand Ambassador’s XV dosedlo na pražskou runway už v neděli 10. června a program mají hráči již od začátku nabitý. Celý týden bude pestrý na bohatý doprovodný program. Ragbisté budou navštěvovat české památky, poznávat gastronomii a v neposlední řadě se budou věnovat tréninku. Velkého finále s českými reprezentanty se dočkáme v sobotu úderem 15:00 hod., kdy se diváci mohou těšit na oficiální uvítání, po kterém bude následovat týmové rozcvičení, fotografování a před samotným kick-offem samozřejmě nebude chybět ani tradiční bojový tanec Haka.

Těšit se můžete na perličky v podobě novozélandských hráčů. Najdete mezi nimi totiž např. Jona Armstronga, jenž má zkušenosti s ITM Cupem (provinciální přebor Nového Zélandu), stejně tak hráč se jménem Kieran Moffat. Toto utkání bylo na rozdíl od předchozích, exhibičních, oficiálně uznáno nejvyšší světovou radou ragby „World Rugby“ jako tzv. Test Match, tedy plné reprezentační mezinárodní utkání, a bude tak započítáno do mezinárodních statistik. Tím pádem se utkání zároveň stane součástí mezinárodního červnového „okna“, tzv. Mid-YearInternationals, což je významná zpráva i proto, že z většiny „Test Matchů“ vznikly de facto všechny dnešní významné turnaje, jako třeba Six Nations (Šest národů) nebo třeba Rugby Championship na jižní polokouli.

Nadšeně bojujícím Čechům fandilo minulý rok na 3 000 diváků, kteří si podívanou na tribunách RC Tatra Smíchov nenechali ujít. Podobný zájem se očekává i od letošního ročníku, proto neváhejte
a zajistěte si lístek na gentlemanskou podívanou co nejdříve!

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.