Jak ovlivňuje psychika stav pleti?

Jak ovlivňuje psychika stav pleti?

Nevěříte, že může být vaše mysl a pleť propojená? Vzpomeňte si na poslední okamžik, kdy jste se styděla a vaše pleť z ničeho nic zčervenala. Stav pleti skutečně může odrážet to, jak se cítíme uvnitř našeho těla.

Kůže je největším lidským orgánem a ať chceme nebo ne, pleť je ta její část, která je na první pohled nejvíce viditelná. Propojení stavu mysli a stavu pleti je skutečné, však se také na pleti nachází nervová zakončení, která jsou propojená s naším mozkem a vysílají mu různé signály. Také náš imunitní systém reaguje na celou řadu emocionálních problémů od běžného hněvu až po stres nebo depresi.

Není tomu sice tak dávno, co vznikl, ale v současné době již existuje samostatný vědní obor, který se zabývá propojením mezi psychickým a kožním systémem – tzv. psychodermatologie. K odborníkům z této oblasti se často obracejí lidé, jejichž zhoršený stav pleti odolává klasické léčbě v podobě různých léků či dermatologických zákroků.

Každý člověk je jiný, a stejně tak každý reaguje jinak na různé emocionální stavy. Obecně lze však říci, že dlouhodobý hněv se může projevit alergickými reakcemi, svěděním nebo dokonce zanícením pleti. Stres, se kterým se potkáváme při náročném pracovním týdnu nebo zkouškovém období, často způsobuje různé druhy ekzémů nebo akné. Dlouhodobá deprese a smutek zase může vést k citlivosti a vysušování pleti. Výjimkou nejsou ani běžné projevy jako tmavé kruhy pod očima, mdlá pleť nebo začervenání pleti.

V žádném případě se ale nejedná pouze o jednostranný vztah. Důkazem, že stav pleti a mysli jde opravdu ruku v ruce je častější výskyt stavů deprese a úzkosti u jedinců, kteří trpí závažnějšími kožními onemocněními.

Jak tedy najít rovnováhu?

Ani stresu, ani dalším podobným emočním stavům se v životě nevyhneme, ale právě v takových situacích je nejdůležitější udržovat pravidelnou rutinu v podobě zdravého životního stylu. Se zmírněním stresu vám pomůže například relaxace, meditace nebo pravidelný pohyb jako je jóga nebo třeba procházka v přírodě.

V takovémto náročném období je stejně důležitá také pravidelná péče o pleť. S tím vám pomohou produkty z řady Hyalurogel od značky Mixa, odborníka na citlivou pleť, které nabízí intenzivní hydrataci pro citlivou pleť, a to díky obsahu kyseliny hyaluronové, přirozené hydratační složky, která dokáže vázat množství vody odpovídající až 1000 násobku své hmotnosti.

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.