Jak dokáže životní styl ovlivnit stav vaší pleti?

Jak dokáže životní styl ovlivnit stav vaší pleti?

Kůže je nejrozsáhlejší lidský orgán, který nevyhnutelně odráží co se děje uvnitř našeho těla. Nejvíce je škodlivým vlivům vystavena pleť, která reaguje na působení okolí a stejně tak na náš životní styl.

Akné, tmavé kruhy pod očima, vrásky, suchá místa, ucpané póry – ty všechny mohu být důsledkem každodenních nezdravých návyků. Pokud je odhalíte, stačí lehká změna a výsledkem bude vytoužená rozzářená a hladká pleť. Přečtěte si, co nejčastěji způsobuje předčasné stárnutí pleti a tvorbu nedokonalostí. Měla byste změnit svůj životní styl?

  1. Příliš málo spánku a příliš mnoho stresu

Během dne neustále něco nestíháme a nakonec jsme rády, když spánku věnujeme alespoň pár hodin. Spánek je jedním z nejdůležitějších faktorů, ovlivňující naše zdraví a měl by být prioritou číslo jedna. Je to doba, kdy se naše tělo regeneruje a obnovuje. Pokud nemá na tento proces dostatek času, jsme podráždění a často unaveni. Nedostatek spánku jde také ruku v ruce se stresem, který způsobuje uvolňování hormonu, jež přispívá k nadměrné produkci kožního mazu. Výsledkem jsou akné, vrásky…však vy víte.

  1. Moc alkoholu, málo vody

Jsou příležitosti, ke kterým alkohol prostě patří, ale právě tady platí více než kdy jindy pravidlo „všeho s mírou“. Při výběru alkoholických nápojů sáhněte nejlépe po skleničce s červeným vínem, které obsahuje antioxidanty, prospěšné pro naše zdraví. Pití vína prokládejte pitím čisté vody, abyste předešla dehydrataci pleti. Pitný režim dodržujte i během dne, čistá voda prospěje vašemu celkovému zdraví.

  1. Nadbytek cukrů, nedostatek pohybu

Vyvážený jídelníček je tvořený různorodými potravinami, plnými vitamínů, bílkovin, zdravých sacharidů a minerálů. Čím barevnější bude váš talíř, tím lépe – s tím vám pomohou různé druhy ovoce a zeleniny, které dodají pleti celou řadu důležitých živin. Spolu s vyváženou stravou zařaďte každý den několik minut pohybu. Podpoříte tak tvorbu kyslíku a proudění krve po celém těle. Při pohybu ve venkovních prostorech nikdy nezapomínejte použít péči s ochranným faktorem, sluneční paprsky jsou také jednou z příčin předčasného stárnutí pleti.

Zvládáte zkrotit výše zmíněné strašáky? Pak už stačí zvolit ty správné produkty péče o pleť. Vyberte si z expertní řady Age Specialist od L´Oréal Paris podle vašeho věku. Celá řada je určena ženám od 35 let a nabízí péči proti všem druhům vrásek – od jemných linek a prvních vrásek až k hlubším rýhám.

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.