Peeling vs. scrub: Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

Peeling vs. scrub: Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

I když se tyto dva pojmy často zaměňují, rozdíl mezi nimi je zásadní. Faktem je, že oba mají stejný cíl - hladkou, rozzářenou pleť, po které všechny toužíme. Pravidelná exfoliace, ať už pomocí peelingu či scrubu, vede k odstranění odumřelých kožních buněk, a tím k obnově pleti. Zásadní je zvolit si pro vás ten nejlepší způsob.

V případě peelingu se jedná o chemické obrušování vrchní vrstvy pokožky. Provádí se pomocí látek, jako jsou například kyselina citrónová, kyselina mléčná, kyselina jablečná nebo dokonce laserem. Jedná se o velice účinný způsob regenerace a vyhlazení pleti a ve většině případů se provádí v dermatologických klinikách a kosmetických salonech. Jelikož dochází při této proceduře do určité hloubky k narušení pokožky, je skutečně vhodné navštívit odborníka a raději se vyhnout domácímu použití.

Na druhé straně existují scruby, které jsou naopak přímo určené k pravidelnému domácímu použití. Existují dva druhy: přírodní a umělé. Přírodní scruby obsahují kombinaci různých semínek, písků nebo cukrů, které slouží právě jako částečky obrušující pokožku obličeje. Umělé scruby obsahují uměle vytvořené plastové kuličky, které mohou poškozovat životní prostředí, a proto se od nich v poslední době upouští. Scruby vám mohou stejně jako peelingy pomoci s nejčastějšími kožními problémy a zbavit vás nedokonalostí jako jsou pigmentové skvrny, jizvy, jemné vrásky nebo černé tečky.

Vyzkoušejte novinku od L´Oréal Paris, voňavé Smooth Sugars cukrové scruby, které můžete kromě pokožky obličeje použít také na rty pro vytvoření hebkého a jemného podkladu pro vaši oblíbenou rtěnku.Každý ze třech druhů obsahuje kombinaci třech cukrů – hnědého pro posílení kožní bariéry, blond pro prevenci suché pleti a bílý pro odstranění nečistot a odumřelých buněk. Varianta GLOW k rozjasnění pleti je navíc obohacena o hroznový olej, součástí CLEAR scrubu jsou semínka kiwi k odstranění černých teček a NOURISH SCRUB s kokosovým olejem a kakaovými zrny pleť vyhladí a vyživí. Dopřejte pleti pokušení v podobě sladkých Smooth Sugars cukrových scrubů od L´Oréal Paris!

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.