Jak ochránit barvené vlasy?

Jak ochránit barvené vlasy?

Čerstvě nabarvené vlasy vypadají dokonale. Barva dodá vlasům lesk, sjednotí jejich odstín a dodá vám šmrnc. Jak se starat o vlasy, aby barva zůstala co nejdéle intenzivní a vlasy lesklé a zdravé?

Péče o barvené vlasy má svá pravidla, stejně jako je tomu v případě suchých, mastných nebo poškozených vlasů. Zásadní je výběr vhodných produktů, jelikož šampony a balzámy určené pro jiný typ vlasů mohou obsahovat látky, které přispívají k rychlejšímu vymývání barvy. Zároveň je dobré vybírat takové produkty, které barvené vlasy vyživují a hydratují. Některé barvy na vlasy, především ty permanentní, mohou totiž vlasovou pokožku a vlákna vysušovat. Nikdy při mytí nezapomínejte na použití balzámu, který vlasy uhladí a jejich rozčesávání pak bude mnohem snadnější. Alespoň jednou do týdne dopřejte svým kadeřím hloubkovou péči v podobě hydratační masky a nemusíte se vyhýbat ani sprejům nebo olejíčkům, které vlasy zkrotí a dodají jim lesk.

Asi vás napadne, že čím častěji si budete vlasy umývat, tím rychleji se z nich bude barva vymývat. Vyhněte se každodennímu mytí vlasů, neboť nedosáhnete ničeho jiného než vysušených oslabených vlasů, bez známky života. Skvělým pomocníkem jsou v tomto případě suché šampony, které vlasy zbaví mastnoty a dodají jim objem. Experimentujte také s různými účesy. Nejen že tak zakryjete ne úplně čerstvé vlasy, ale budete působit elegantně a upraveně.

Značka L´Oréal Paris nabízí jedinečné řešení v péči o barvené vlasy. Řada Elseve Color-Vive se speciální technologií NUTRI FILTR UV intenzivně vyživuje a chrání vlasové vlákno, složení obohacené o aktivní látky prodlužuje zářivost barvy a zvýrazňuje její lesk. Kompletní péče obsahuje šampon, balzám, masku, dvoufázový sprej a denní krém, který intenzivně vyživuje a chrání barvené vlasy. Novinkou řady je pak pečující mycí krém Elseve Low Shampoo Color-Vive pro barvené vlasy, který v sobě spojuje účinek šamponu, balzámu a péče.

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.