Jak často cvičit jógu?

Jak často cvičit jógu?

Děkuji za úžasné lekce jógy. Jsem dost časově vytížená a tohle je pro mě tedy jediná možnost, jak se józe věnovat. Chtěla jsem se zeptat, jak často by se cvičení měla provádět, aby to mělo nějaký efekt. Trápí mě bolesti zad a kyčlí (mám sedavé zaměstnání) a občasné psychické problémy (deprese a záchvaty paniky). K zaměstnání ještě dálkově studuji, takže mám o stres postaráno.

Zuzana Klingrová

Kondiční trenérka. Vyučuje jógu ve studiu Fitlight, kterého je zároveň majitelkou. Dále je programovou ředitelkou Resortu Svatá Kateřina, kde rovněž vede lekce jógy.

Ideální je cvičit šestkrát týdně nebo každý den. Je mi jasné, že při takovém časovém vytížení je to velmi náročné. Doporučuji tedy cvičit každý druhý den. Pokud se denně dostanete k dechovým cvičením, která snižují psychické napětí, bude to ideální. Děkuji za pochvalu a doufám, že s námi budete cvičit i nadále.

Zuzana Klingrová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.

  1. pavla becová | 07. 06. 2012 v 14:04

    dobrý den. vždycky jsem se dívala na jógu jako na podřadné cvičení. nudné a jednoduché…. teď jsem na mateřské dovolené s dvěma dětmi rok a pul a 3 měsíce, tělo mam velmi unavené a ochablé, tak jsem si z výše napsaných důvodů řekla, že v době poledního spánku 30 min. jógy zkusím. a nyní jsem nadšená, překvapená, uchvácená a především naplněná. krásné cvičení provázené krásným, uklidňujícím hlasem. tolik mě to pozvedlo, že jsem se po skončení cvičení rozplakala. děkuji moc a velmi obdivuji tuto práci. pavla