Skvělí milenci rozumí ženskému tělu a nebojí se učit, jak partnerku uspokojit, říká sex koučka

Skvělí milenci rozumí ženskému tělu a nebojí se učit, jak partnerku uspokojit, říká sex koučka

Dobrý sex je něco, co se dá naučit, stejně jako kterákoliv jiná dovednost. O trendech v našich ložnicích, emancipaci ženského orgasmu i komunikaci mezi partnery z mužského pohledu jsme si povídali se sex koučkou Julií Gaiou Poupětovou, která pomáhá ženám i mužům pochopit vlastní sexualitu – a zapracovat tak na vlastní spokojenosti.

Jaké vlastnosti má dobrý milenec?

Zná funkční anatomii ženského vzrušení a ví, jak ji použít. To mimo jiné znamená, že partnerce nevnucuje pocit méněcennosti vyprávěním o tom, jak všechny jeho bývalé partnerky měly orgasmus při souloži. Dokáže se ženou efektivně komunikovat. To jaksi neznamená, že musí mluvit hodiny o nesmyslech. Jen prostě rozumí tomu, jak rozhovor funguje u ženy a umí to sladit se svými přirozenými potřebami. Je přizpůsobivý a považuje neustálou změnu potřeb ženy za výzvu, nikoli za překážku. To se týká i erotiky a sexu.  A to nejtěžší nakonec. Je ochotný přijmout nejen ženskou emancipaci, ale i emancipaci ženského orgasmu. Ale to je zatím vlastnost jen těch nejlepších. Na tom budeme muset ještě hodně pracovat, já tedy konkrétně svou druhou knihou.

Nakolik je pro muže důležité dovést ženu k vrcholu?

Dle studií je to jeden z nejvýraznějších faktorů, který způsobuje, že je muž v dlouhodobých vztazích šťastný. Takže zřejmě to je velmi důležité. Jen bych tedy znovu apelovala na rozvoj nekoitálních mileneckých dovedností, protože přes koitus vede cesta jen u jedné ze čtyř nebo dokonce pěti žen.

Dá se dobrému sexu vlastně naučit? Je to otázka talentu?

Víte, ve knize, kterou teď dopisuji a připravuji do vydání, dost ostře polemizuji s tzv. „pudovým pojetím sexu“.  Vlastně nejde o to, jestli něco z toho, co pro nás dnes znamená sex, je nebo není pud. Pokud ale ve svém životě uplatňujete pudový přístup, předpokládáte, že by se ve zdravém a přirozeném sexu mělo všechno zařídit tak nějak samo od sebe a že se nic nemusíte učit. A to je nejlepší cesta ke zkáze šťastného intimního života. Pokud se necháte koučovat panem ONO SE TO SAMO, tak vás brzy čeká grupáč s Rutinou a Nudou. Jak dlouho to pak vydržíte? Takže moje odpověď jednoznačně zní takto: Pokud vůbec chcete mít DOBRÝ sex v dlouhodobém vztahu, potřebujete se rozhodně naučit dovednosti, které vám to umožní. A ano, někdo na to může mít větší talent, lepší podmínky v dětství (třeba se v rodině víc dotýkali nebo mluvili otevřeně o sexu) nebo třeba větší praxi. Ale jinak je to jako se všemi ostatními dovednostmi.

S čím se na vás nejčastěji obracejí muži?

Abych byla úplně upřímná, chlapi se na mě obracejí nejčastěji pět minut po dvanácté, když zjistí, že je jim jejich partnerka nevěrná. Nebo jako prevence po rozchodu, aby se jim v budoucnu už nestalo, že je jejich ženy budou považovat za mizerné milence.

Jsou nějaké metody, díky kterým si zlepším svůj sexuální prožitek už teď? Čím může začít každý sám u sebe?

De facto to první, čím zcela vážně můžete začít měnit svůj sexuální život nezávisle na partnerovi, je to, jak si to děláte sami. Z dospívání si často neseme pro svou masturbaci následující vzorec: Hlavně potichu, rychle a nenápadně. Tak pokud cokoli z toho začnete vědomě měnit, začne se vám dost podstatně měnit i váš sexuální život. Ne, nemám tím na mysli, že odteď máte masturbovat alespoň hodinu na balkóně, prozatím zůstaňte v soukromí. Zkuste si ale příště u masturbace stoupnout. Porno, pokud to bez něj nejde, si můžete dát na bar, ne? A zkuste dýchat, nemusíte nijak hluboce, spíš jemně, ale bez přestávek mezi nádechem a výdechem. Schválně, co to po pěti masturbacích udělá?

To by mě zajímalo. Co to udělá?

U každého člověka něco trošku jiného. Ostatně, co vám brání v tom, abyste si to vyzkoušel?

Doporučujete v ložnici experimentovat s erotickými pomůckami?

Erotické pomůcky jsou hračky, které rozvíjí kreativitu dospěláků při jejich intimních hrách. Zároveň mají pomůcky ale i spoustu dalších výhod, pokud tedy vezmeme v potaz fakt, že při zasouvání penisu do pochvy zažívá podle studií pravidelně orgasmus jen asi 20 – 25 % žen. Řadě žen usnadňují pomůcky nástup fyziologicky příjemných pocitů, díky čemuž si ženy postelové hry mnohem víc užívají. Pro mnoho z nich je to jediná cesta k dosažení orgasmu. Ale zároveň považují za hodně intimní věc sdílet tyto zážitky se svými muži. Stále oproti souloži považují orgasmus s vibrátorem za cosi méněcenného, podřadného. V obou případech je odhození zábran i žárlivosti ze strany muže na případnou elektrickou konkurenci tím nejlepším, co se dá pro spokojený sexuální život obou partnerů udělat. Zvýší to intimitu a sblížení partnerů, poskytne jim to mnohem více prostoru si užívat a rozšíří to hranice jejich společného sexu daleko za hranice dogmatu sex = soulož. Plus, u partnerů, kde má muž výhrady, je dobré si pro začátek vybrat pomůcku, která nemá tvar penisu a není tak přímou konkurencí muži či jeho penisu.

Svaly pánevního dna a jejich kondice může významně ovlivňovat prožitek ze sexu obou partnerů a je to téma, o kterém se hodně mluví. Jakým způsobem učíte s pánevním dnem pracovat ženy?

Zrovna teď o víkendu jsem na semináři o ženském orgasmu učila ženy používat vědomě a nezávisle na sobě nejprve čtyři oddělené části svalů pánevního dna a genitálií. Každá z nich má specifickou funkci. Jedna skupina například umožňuje snadněji dosahovat klitoridálního orgasmu, další skupina umožňuje se naučit zapojit do hry ženskou ejakulaci. Následně potom v pokročilých kurzech “vnitřní milenky” pracujeme víc s poševními svaly do hloubky a s jejich používáním pro generování svého vlastního vzrušení i pro zesílení vzrušení muže při pohlavním styku. To už jsou ale slovy účastnic „husté techniky“. Většinou je dobré začít po malých krocích.

Dá se tedy začít trénovat v malém a doma?

Ano, třeba vědomým používáním Venušiných kuliček. Spolupracovala jsem s designerkou Aničkou Marešovou na vývoji těžší „fitness“ verze noir edice. Po testování jsem doporučila jako nejlépe fungující variantu s vibrující vnitřní kuličkou a nevibrující těžší kuličkou u poševního vstupu. Tato kombinace pomáhá lépe zapojit méně citlivé oblasti hlouběji v pochvě, o kterých často ani nevíme. Vibrace je probudí. A větší váha nevibrační kuličky blíž ke vstupu nás naopak při působení gravitace nutí zaktivovat ochablé svalstvo na začátku pochvy, třeba po porodu či u sedavých zaměstnání.

A k čemu je posilování pánevního dna mužům?

Tak na to už jsem také vytvořila on-line video kurz, který se sice hodně věnuje tématu předčasné ejakulace, ale zároveň umožňuje mužům natrénovat techniky pro podporu erekce, protože jsou to spojené nádoby. Statisticky 50 % mužů s rychlejší ejakulací řeší pravidelně i trable s erekcí. Tenhle kurz kombinuje unikátní spojení aktuální farmakologické léčby a naprosto jasných a konkrétních dovedností, krok po kroku. Třeba jak používat „čůrací“ nebo „hopsací“ svaly, jak dýchat, jak uvolnit pánev, aby běhaly nervové vzruchy…atd.

Na závěr tedy otázka: Jací jsou čeští muži milenci? V čem májí podle zkušeností z vaší praxe největší prostor pro zlepšování? A naopak, jaké mají silné stránky?

Z mé zkušenosti, opírající se o to, co vidíme na kurzech, mají čeští muži dost pekelné mezery v předehře i dohře. To neříkám jako srovnání s dalšími národy. To říkám především jako srovnání s tím, co od nich české ženy vlastně očekávají a proč jim nakonec jsou třeba nevěrné. A pozor, k předehře pro ženy patří i rozhovor! A pak je tu také veliké pole dovedností, která navazuji na pochopení toho, jak žena vlastně při vzrušení doopravdy funguje. Ale to bychom se zase vraceli ke školnímu pojetí sexuální výchovy. Takže od líbání přes doteky na těle, pochopení erotogenních zón až po doteky na genitáliích a objevování G-bodu, tam všude se dá zlepšovat. Snad jen ten orální sex nám vychází jako taková světlá doména českých mužů.

Julie Gaia Poupětová

Julie Gaia Poupětová se od roku 2008 profesionálně věnuje individuálnímu sex koučinku a skupinové sexuální edukaci dospělých. Obrací se na ní ženy i muži, kteří hledají řešení v otázkách partnerské intimity, vlastní sexuality či rozvoje erotických zážitků.

Je autorkou řady kurzů (Umění potěšit muže, Jak funguje žena, Škola orgasmu pro ženy atd.) a zakladatelkou Sex Coaching and Education ACADEMY (SCE Academy).

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.