Lze vybělit nažloutlé bělmo?

Lze vybělit nažloutlé bělmo?

Delší dobu mě trápí nažloutlé bělmo očí, v jednom oku mám i viditelnou prasklou žilku, která se nechce vstřebat a vypadá neesteticky. Jaterní testy jsou v pořádku, takže tady problém není. Chtěla bych se zeptat, jestli existuje něco jako chirurgické vybělení očního bělma? Případně, můžete mi doporučit nějaké oční kapky, které by zmírnily můj problém? Děkuji za odpověď, Martina

MUDr. Irena Kudrnovská

Praktická lékařka pro dospělé. Provozuje soukromou praxi na Praze 6, publikuje v odborných časopisech. Angažuje se ve Sdružení praktických lékařů.

Barva očního bělma je dána geneticky, tedy je to něco, co jsme zdědili po předcích. Tmavší bělmo většinou bývá u tmavovlasých typů lidí a žádné “vybělení” není možné.

Pokud vám však praskají žilky ve spojivkách a máte pak oko krvavé, stálo by za to změřit krevní tlak, který to jako jedna z možností může způsobovat. Další možností je, že dlouho koukáte do monitoru počítače nebo na přezářenou obrazovku televize, případně obojí.

Tady vám může pomoci pouze omezení času, po který takto oči namáháte a pak Ascorutin, který pomůže stěny céviček udělat trochu pružnější. Pojišťovny jej nehradí, je volně prodejný.

MUDr. Irena Kudrnovská

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.