4x čočka: Nebojte se jí!

4x čočka: Nebojte se jí!

Je pravda, že ta hnědá může nadýmat, ale má barevné příbuzné, které vám divokou noc nezpůsobí. Když je správně připravíte, dokonce vašemu organismu ulehčí.

Čočka jako všechny luštěniny obsahuje kvalitní bílkoviny, minerály, důležitý vitamin B6 a vlákninu, a je tak ideální výživou našich tkání. Slupka některých druhů je hůře stravitelná, proto se neloupaná čočka před vařením namáčí. Pokud se jí vyhýbáte právě kvůli strachu z nadýmání, máme tip, jak ho eliminovat: Při vaření k čočce přidejte kurkumu nebo kmín. Tím vylepšíte nejen její chuť, ale i stravitelnost.

Hnědá klasika

A na co se hodí jednotlivé druhy? Klasická velkozrnná hnědá čočka, kterou známe nejlépe, má vysoký obsah škrobu a hůře stravitelnou slupku, proto se před vařením se namáčí, nejlépe přes noc. Oblíbenou českou klasiku čočku nakyselo si z jiného druhu neumíme představit, ale skvělá je i smíchaná s jiným druhem čočky třeba v polévce nebo salátu.

Jemná zelená

Drobná tmavě zelená čočka z francouzské oblasti Le puy má zrna veliká jen asi 4 milimetry. Její slupka je jemnější než u jiných druhů, a proto je lépe stravitelná a namáčet se nemusí. Při přípravě ji stačí přelít studenou vodou a vařit přibližně 25 minut. Její výrazná chuť je nezaměnitelná, lehce oříšková, proto ji Francouzi připravují často jako salát nebo tartar.

Žlutá na žaludek

Žlutá čočka je balzám na podrážděný žaludek a slinivku. Před vařením se nemusí namáčet, ale pozor, velmi snadno se rozvaří. Používá se hlavně na vaření pokrmů indické kuchyně na husté čočkovo-zeleninové karí.

Červená na pomazánky

Červená čočka se nejčastěji prodává loupaná. Zbavená slupek má výraznou oranžovou barvu. Neloupanou si snadno spletete s jinou odrůdou. Je velmi dobře stravitelná a před vařením se nemusí namáčet. Vařená je velice rychle už za deset až patnáct minut. Nejlépe se z ní připravují různé placičky a pomazánky.

Zdena Fryčová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.