Triky modelek, které fungují i mimo přehlídkové molo

Triky modelek, které fungují i mimo přehlídkové molo

V zákulisí módních přehlídek byste se naučili mnohému. Třeba jak uhladit vlasy krémem na ruce nebo si během chvíle vyrobit detoxikační šampón.

Profesionálním vizážistům a kadeřníkům v zákulisí módních přehlídek projdou pod rukama stovky a stovky modelek. A tak není divu, že mají v rukávu spoustu praktických triků a zlepšováků. Zaměřili jsme se na ty, které využijete v každodenním životě, a vybrali několik z nich.

Jak zamaskovat únavu

Ano, všichni nejdříve pod vrstvu korektoru schováváme kruhy pod očima. Ale stačí to? Vizážistka Lisa Butlerová přidává jiný trik – nanést zlatý oční stín na střed víček. Kdo bude chtít ještě kouzlit, může přidat k vnitřnímu koutku bílý oční stín. Nelemujte jím víčko, ale obkreslete linii vnitřního koutku, v podstatě opíšete položené písmeno V.

Jak uhladit poletující vlasy

Budete se divit, ale pro tzv. sleek look (tj. dokonale uhlazený účes) sahají profesionálové na módních přehlídkách i po krému na ruce. Kapičku krému rozetře v dlaních, jako když si krémuje ruce, a uhladí jimi vlasy. Zkrotnou, ale neztratí na objemu.

Jak vybělit nehty

Pokud vaše nehty trpí častým lakováním a vinou barevných laků žloutnou, rozkrojte citron a ponořte je do něj zhruba na 5 minut. Fantasticky to pomáhá. Aby netrpěla kůžička kolem nehtů, hned jak prsty omyjete, ji důkladně promasírujte olejem.

Jak dopřát vlasům účinný detox

Slavný kadeřník Ted Gibson dává modelkám jednu radu: Aby po přehlídkách zbavily vlasy všech nečistot, nánosu laků, gelů a vosků, mají do lahvičky svého oblíbeného šamponu přidat čajovou lžičku octa a důkladně vše protřepat. Získají tak výborný po domácku vyrobený detoxikační šampón, který očistí vlasy a dodá jim zdravý lesk.

Jak nalíčit oči bez řasenky a stínů

Zní to jako protimluv, ale jde to. Profesionální vizážisté místo řasenky a očních stínů rádi používají obyčejnou kosmetickou vazelínu. Vklepou ji na oční víčka, opatrně nanesou na konečky řas a vytvoří tak moderní mokrý vzhled.

Tereza Kohnová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.