Nespím ani s léky, pomůže mi jóga?

Nespím ani s léky, pomůže mi jóga?

Obacím se na vás s problémem, který mě opravdu trápí již mnoho let, a tím je nespavost. Je mi 47 let, jsem štíhlá nekuřačka. V podstatě od narození dětí jsem měla se spánkem problémy, resp. nemohla jsem usnout. V posledním roce se mi však nedaří usnout vůbec, jen pomocí hypnotik. Po konzultaci s psychiatrem jsem zkoušela i několik druhů antidepresiv, konkrétně Mirzaten, ten však působil jen krátkou dobu a hodně jsem po něm přibírala, pak Trittico, opět fungoval jen krátkodobě a měla jsem jako vedlejší efekt neustále ucpaný nos, že jsem vůbec nemohla dýchat. Zkoušela jsem i Valdoxan, ten neměl efekt v podstatě žádný. Navštívila jsem i kineziologii a spánkovou laboratoř, ale pomoci mi nedokázali. Myslíte, že speciální cvičení jógy, akupunktura nebo čínské léčitelství by mohlo být řešením? Nemám však kontakty na nikoho, kdo tyto věci opravdu umí. Moc vám děkuji za odpověď. Martina

Zuzana Klingrová

Kondiční trenérka. Vyučuje jógu ve studiu Fitlight, kterého je zároveň majitelkou. Dále je programovou ředitelkou Resortu Svatá Kateřina, kde rovněž vede lekce jógy.

Určitě, jóga a ájurvéda jsou správná cesta. Je nutné se však s vámi potkat osobně a naučit vás dechové a meditační techniky, jógové pozice, které “resetují” mozek a upravit vaše denní stereotypy a návyky.

Také by vylo fajn zařadit jogínské a ájurvédské očistné techniky a upravit stravu. Již jsem se s poruchami spánku setkala a díky těmto zásahům došlo k odstranění problémů. Ájurvéda i jóga spolupracují s moderní medicínou, tudíž vás nebude nikdo nutit vysazovat léky, sama poznáte vhodný moment. Když budete potřebovat jakoukoliv radu, určitě napište.

Zuzana Klingrová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.