Jak zhubnout 80 kilogramů?

Jak zhubnout 80 kilogramů?

Po třech měsících září sebevědomím a krásou naše čtyři odvážné, zapojené v projektu Hubneme do džín s Cambridge Weight Plan a Kondicí. Totální změna jídelníčku jim pomohla shodit desítky kilogramů. Dohromady téměř 80!

Irena, 57 let, zhubla 21,2 kilogramů (původní váha 95,4 kg)

“Klidně tak budu jíst pořád”

Nečekala jsem, že to půjde tak snadno. Tolik kilogramů a tak rychle… Říkala jsem si, že tolik už nikdy nezhubnu. Dřív jsem s prvním normálním jídlem vše zase nabrala,“ vysvětluje Irena. Právě to nosí kdesi v hlavě, a tak si dá tyčinku a běží se vážit, navzdory radám poradkyně, aby se nestresovala. „Prostě se bojím najíst bez výčitek. I proto mi program vyhovoval v tom, že si prostě dám jídlo z pytlíku a nemusím řešit, jestli je to dobře, nebo ne. Klidně bych tak jedla pořád.“ Těžké pro ni byly rodinné oslavy, kdy musela jen sedět a koukat, ale pak si řekla, že život není jen o jídle. Odolala, naservírovala si talíř zeleniny… a teď už si užívá pochvaly od synů. „Vážně čumí, jinak se to nedá říct. A to vůbec nebyli zvyklí chválit.

irena

Eva, 43 let, zhubla 18,5 kilogramů (původní váha 109,5 kg)

“Stop lékům na tlak i astma”

“Ježiš, to jsi ty?“ Tohle na Evu běžně křičí přátelé, když ji potkají. „Je to i tím, že jsem dřív nosila skloněnou hlavu a najednou kráčím vzpřímeně, sebevědomě.“ I když zhubla vzhledem ke své původní váze nejméně, vzhledem ke zdravotním aspektům sama sebe hodnotí na výbornou. Přestala brát léky na vysoký tlak i astma! Podle poradkyně trpěla Eva syndromem zodpovědnosti („Nic nemůžu udělat špatně, nedokončit“), kdy se jí kvůli tomu v jeden okamžik zasekla váha. „To byl nejtěžší okamžik. Překonali jsme ho a já začala zase hubnout. Přesto jsem to nechtěla nikdy ani na minutu vzdát,“ vysvětluje Eva. Se svou poradkyní a dietou je tak spokojená, že na program nalákala další kamarády a známé. Ještě touží po osmi shozených kilogramech, proto pokračuje v režimu i nadále.

Eva

Zuzana, 33 let, zhubla 17 kg (původní váha 99,8 kg)

“Údiv je skvělá motivace”

“Hubnutí bylo v pohodě, ale celé období bylo náročné po psychické stránce.“ Tak zhodnotila Zuzka uplynulé tři měsíce s programem. Proč negace? Hlavně kvůli potížím, které ji provázely, třeba nemocné děti. I kvůli tomu skoro nikam nechodila, a tak je zvědavá, co řeknou kamarádi, až ji uvidí. Když zveřejní fotku na Facebooku, jsou pro ni údiv a reakce největší motivací. „Třeba rodiče mají v živé paměti, jak štíhlá jsem před pár lety byla. O to víc jsou udiveni, že se k tomu krásně vracím.“ Jako velké plus hodnotí Zuzka to, že se už při dietě naučila správně jíst, což se ostatní teprve postupně učí. Oproti dalším třem účastnicím měla značně rozšířený program, a tak mohla jíst i hodně bílkovin a zeleninu. Přesto ani tak nezhřešila.

zuzana

Denisa, 25 let, zhubla 22,1 kg (původní váha 93,1 kg)

“Kam až jsem to nechala zajít?”

Jsem naprosto ukázkový případ. Ani jsem nepoznala, že jsem v ketóze. Někdo se může cítit hůře, ale já byla naprosto v pohodě. A vše mi chutnalo,“ usmívá se optimistická Denisa. Přiznává, že když viděla srovnávací fotky, byla v šoku. Naštvaná sama na sebe, že to nechala zajít tak daleko. „Najednou mám obličej i krk!“ Je pyšná sama na sebe, že nezažila žádný zkrat, žádnou slabou chvilku. „Zkazila bych to sama sobě, když bych splácala něco, jen abych uspokojila hlavu,“ vysvětluje s tím, že paradoxně v té době začala daleko víc vařit a péct. Co Denisu nejvíc zarazilo, byly reakce okolí na první patrné výsledky. Narážky na stravu v sáčcích, hrozbu jojo efektu… Možná závist? Denisa jim ještě ukáže, protože si pár týdnů v programu ještě přidala.

denisa

Přečtěte si také:

HUBNEME DO DŽÍN: Týdny nadšení a dřiny

Velká výzva: Jak čtyři odvážné hubnou do džín

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.