Děvět potravin, které pozitivně působí na krásu! Vyzkoušejte je!

Děvět potravin, které pozitivně působí na krásu! Vyzkoušejte je!

Potraviny na naše tělo působí různě. My jsme pro vás připravili přehled devíti, které by se měly podílet na přitažlivém vzhledu. Nezbývá, než je vyzkoušet!

OLIVOVÝ OLEJ

Na co působí: pro štíhlou linii
Středomořské státy se pyšní zdravím a štíhlou linií hlavně díky extra panenskému olivovému oleji. Ten je zdrojem esenciálních mastných kyselin, které preventivně působí proti rakovině. Obsahuje také fenoly, které působí protizánětlivě a regenerují organismus, a to jak po fyzické, tak po psychické zátěži. Nejlepší je kombinovat je s rajčaty.

MOŘSKÉ RYBY

Na co působí: na zdraví, štíhlost, pro krásné vlasy i na pokožku
Mořské ryby jsou zdrojem bílkovin, které naše tělo potřebuje. Navíc obsahují také tzv. zdravé tuky, tedy polynenasycené mastné kyseliny, které snižují cholesterol. Mořské ryby se také skvěle hodí pro ženy, které trpí PMS, pozitivně působí na vzhled pleti a vlasy. Dokonce prý regulují krevní tlak a působí proti ekzémům a lupénce. Také stimulují spalování tuků a díky nim doplníte důležité vitaminy a minerální látky. Omega-3 udržují pleť hydratovanou a zvyšují její elasticitu. Vhodné jsou makrela, sardinka a hlavně losos. Nejlépe v kombinaci se zeleninovými saláty.

CITRUSY

Na co působí: proti oteklým očím a tmavým kruhům pod očima
Trápí vás stres, únava, nedostatek spánku nebo kouříte a čas trávíte v klimatizovaných místnostech. Pak si možná připadáte celá nateklá. To je způsobeno zpomalenou cirkulací lymfy a usazováním toxinů. Proto potřebujete potraviny, které odvodní tělo a ochrání pružnost krevních kapilár. Nejvhodnějšími potravinami jsou tak limetky, grepy, mandarinky a pomeranče. Nejvíce látek je uloženo v kůrách, proto vybírejte ovoce v biokvalitě a dopřejte si je i se slupkou. Vždy je ale pečlivě omyjte a přesvědčte se, že nebylo chemicky ošetřeno. Navíc vitamin C je skvělým antioxidantem, který zpomaluje proces stárnutí a působí na tvorbu kolagenu.

LNĚNÉ SEMÍNKO

Na co působí: na ploché bříško
Koho by někdy netrápilo nadýmání nebo zácpa? Když přidáte tělu olej ze lněného semínka, dostanete do organismu plnohodnotné esenciální mastné kyseliny a vlastně tím můžete nahradit ryby. Omega-3 mastné kyseliny zrychlují metabolismus a působí také na trávicí soustavu – bojují proti nadýmání a zácpě. Lněné semínko obsahuje vitamin E a jód.

RAJČATA

Na co působí: proti vráskám a chrání pleť před sluncem
Vrásky se objevují hlavně po nadměrném vystavování pleti slunečnímu záření, a proto je potřeba zaměřit se na ochranu pokožky. A to nejen zvenku, ale také zevnitř. Italové jsou proslulí svojí láskou k rajčatům a není to jen tak. Ve slupce rajčete najdete červené barvivo jménem lykopen a to chrání pleť při pobytu na slunci. Působí také na kolagen a elastin, které zajišťují pevnost a pružnost pleti.

POHANKA

Na co působí: proti popraskaným žilkám
Pohanka obsahuje rutin, což je látka, která působí na pružnost a pevnost krevních kapilár. Zastavuje jemné krvácení dásní a prasklých žilek. Také pozitivně působí při problémech s křečovými žilami. Pohanka je lehce stravitelná a obsahuje pomalé sacharidy, bílkoviny a vlákninu, čímž napomáhá udržet štíhlou linii.

ZELENÝ ČAJ

Na co působí: spaluje tuky a zrychluje metabolismus
Zelený čaj je zdrojem důležitých antioxidantů, které působí na pleť i proti civilizačním onemocněním. Zároveň o zeleném čaji platí, že je silným spalovačem tuků. Látky, které obsahuje, totiž urychlují práci metabolismu, a tak se snadněji dokážeme udržet v kondici.

SYROVÁTKA

Na co působí: na pleť a proti celulitidě
Sušená syrovátka je všelék už od dob antiky, kde na ni ženy nedaly dopustit a díky ní měly jasnou a jemnou pleť bez vrásek. K tomu stačí vytvořit si ze syrovátky pleťovou masku nebo koupel. Kromě toho působí na zažívací ústrojí člověka, a to tak, že pomáhá čistit střeva a podporuje vznik normální střevní mikroflóry. Nápoje ze syrovátky obsahují vitaminy skupiny B, vitaminy E a C a mnoho minerálních látek. Třeba hořčík, který zajišťuje dostatek vody v buňkách, a tak bojuje proti pomerančové kůži.

HLÍVA ÚSTŘIČNÁ

Na co působí: na všechno
Myslíte, že přeháníme? Pletete se, protože tato houba je právem nazývána elixírem věčného mládí a zdraví. Upravuje hladinu cholesterolu a působí skvěle v obdobích, kdy nám hrozí virové či infekční onemocnění. Zvyšuje totiž imunitu a dokonce bojuje proti plísňovým chorobám a ekzémům. Hlíva obsahuje různé vitaminy a také minerální látky a vlákninu, která našemu tělu velmi prospívá.

Kafe.cz

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.