Biorevitalizace: Vysoce účinná a přirozená metoda omlazení pleti

Biorevitalizace: Vysoce účinná a přirozená metoda omlazení pleti

Obvykle již kolem třicátého roku se na povrchu pleti začnou projevovat první jemné vrásky, kolem čtyřiceti let pleť mírně ochabuje a snižuje se její elasticita. Ve všech vrstvách pokožky dochází ke změnám, které se na povrchu projeví jako známky stárnutí.

Vrásky

Vznikají v důsledku ztráty pružnosti pokožky. Buněčný metabolismus se zpomaluje, množství kolagenu klesá a netvoří tak oporu pod vráskami, které se prohlubují. Snížená hydratace pokožky má vliv na její další stahování. V případě dlouhodobé nedostatečné hydratace pleti postupuje zvrásnění až do hlubších vrstev kůže. Na množství a hloubce vrásek se projevuje rovněž životní styl, nejvýrazněji kouření a UV záření. Nadměrné slunění aktivuje v pokožce enzym – kolagenázu, který rozrušuje strukturu kolagenu a celkovou obnovu pokožky. Mezi další faktory patří nedostatek spánku, stres nebo zvýšená konzumace alkoholu.

Ztráta objemu a pevnosti pokožky

S věkem klesá tvorba lipidů a zvláště kyseliny hyaluronové, která je v mladším věku přirozenou součástí pokožky. Váže na sebe vodu a významně ji hydratuje. Poměrně rychle však ubývá, proto je pleť sušší. Spolu se ztrátou vody se pak snižuje i pružnost pokožky a začínají s prohlubovat vrásky.

V hlubších vrstvách dochází k úbytku kolagenních i elastinových vláken s pozvolným snižováním pružnosti a pevnosti pleti. Kolagen spolu s elastinem tvoří síť, která kůži dává pružnost i pevnost. Navíc je schopen také vázat vodu. Je nesmírně důležitý při regeneraci a hojení ran. Z bílkovin v těle tvoří kolagen 30%, z toho až 70% je obsaženo právě v kůži.

Současně ubývá podkožní tuková vrstva, která udržuje pleť “vyplněnou” zevnitř. Výsledkem je ochablá pleť s propadlými tvářemi a povislými konturami obličejového oválu. Tyto změny postupně ovlivní výraz v obličeji. Tvář vypadá unaveně, smutněa ustaraně.

Nejmodernější neinvazivní metoda  –  Biorevitalizace

Biorevitalizace je  moderní  přirozená  metoda  omlazení pleti, která  zastaví  změny  spojené se stárnutím  obličeje. Dodá pokožce ztracený objem, zvýší její elasticitu a osvěží  povrch. K biorevitalizaci  je určen speciální mezokoktejl, který  aktivují metabolické procesy, obnovuje  kožní  struktury, podporuje  výživu a fyziologické omlazení kolagenových vláken,” vysvětlila MUDr. Yvonne Bergerová z BcD Clinic.

Hlavními látkami k omlazení  pokožky  je  kyselina  hyaluronová  neboť hydratace pleti je jedním ze základních faktorů, které ovlivňují krásnou a zdravě vypadající pleť.

Další složkou biorevitalizace je pacientova vlastní plazma, která obsahuje proteiny a krevní destičky s velkým množstvím růstových faktorů, které přirozeně podporují revitalizační a regenerační procesy buněk. Výsledkem je pak dlouhodobé zlepšení elasticity pokožky a vyhlazení vrásek.

Jak biorevitalizace funguje

„Ošetřením těmito biologicky aktivními, tělu vlastními látkami, dojde k přirozenému podnícení tvorby kolagenu, nových kožních buněk a podpoře regeneračních procesů. Jedná se o jedinečnou hloubkovou výživu pokožky. Tato vybraná kombinace látek aktivuje fibroblasty, které hrají důležitou roli v obnově kolagenu a jsou tak zodpovědné za proces stárnutí,” popsala MUDr. Yvonne Bergerová

Látky jsou vysoce účinné, bezpečné a biokompatibilní s tkáněmi organizmu bez rizika nežádoucích účinků.

Průběh ošetření

Zákrok je díky použití vlastní krve maximálně bezpečný. Nejprve se odebere 8-16 ml krve v závislosti na množství plazmy potřebné k ošetření, která se oddělí pomocí centrifugy. Následně se plazma spojí s kyselinou hyaluronovou. Vzniklý léčebný koktejl je aplikován kanylou nebo Vital injektorem do pokožky.  Před ošetřením se nanáší znecitlivující krém, vpichy jsou tak minimálně bolestivé.

Bezprostředně po biorevitalizaci

Výhodou je rychlé hojení, bez nežádoucí reakce, která může nastat u některých farmaceuticky vyráběných látek. Drobné modřinky a zarůžovění pleti lze skrýt líčením, otok následující den je minimální.  Další den je možné pokračovat v běžných aktivitách.

Jaký je efekt biorevitalizace

Výsledkem biorevitalizace, tedy kombinovaného ošetření pleti kyselinou hyaluronovou a krevní plazmy, je nejen hloubková hydratace, ale také dlouhodobé zlepšení elasticity pokožky a zjemnění vrásek. Biorevitalizace rovněž zesiluje účinek ostatních estetických procedur. Je ideální v kombinaci s liftingovou terapií 3D nitěmi. Umocním liftingový efekt zákroku. Kromě obličeje lze metodu využít i k rejuvenaci pokožky krku i dekoltu.

Procedura by se měla aplikovat ve dvou až třech dávkách, v intervalu od 14 do 20 dnů mezi jednotlivými sezeními. Pokud se tento postup dodrží, je výsledek vidět po 2-3 týdnech a přetrvá 8-12 měsíců v závislosti na typu pleti, stavu kůže a samozřejmě celkové životosprávě pacienta.

Pro koho je biorevitalizace ideální

V estetické dermatologii je biorevitalizace využívána k redukci vrásek obličeje, k výživě kůže ve všech jejích vrstvách, což vede k výraznému zlepšení jejího stavu. Vyživená pleť je daleko lépe hydratovaná, ochablost tváře mizí, pleť získává zpět svůj jas.

„Některé z příčin stárnutí pleti jsou nevyhnutelné. Vnitřní faktory, jako jsou naše genetické předpoklady či věkem se snižující krevní zásobení pokožky, ovlivnit nedokážeme. Pochopení procesu stárnutí pleti nám ale pomáhá v rozhodnutí o její péči. Dopady stárnutí lze minimalizovat ovlivněním vnějších faktorů, které souvisejí s tzv. oxidačním stresem ovlivňujícím rychlost, jakou naše pleť stárne. Jde především o úpravu životního stylu, stravování, celkový přistup k životu a také stylem péče o pleť a její výživu,” uzavřela MUDr. Yvonne Bergerová z BcD Clinic.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.