Jak jíst při shazování v oblasti břicha?

Jak jíst při shazování v oblasti břicha?

Některé dietní režimy doporučují jíst hodně těstovinových salátů, jiné je vyloženě zakazují. Nemám proto příliš jasno, jak bych se měla stravovat. Nejsem obézní: při své výšce 170 cm vážím 83 kg, ale potřebovala bych shodit především oblast břicha a stehen. Mohla byste mi doporučit nějakou dietu?

Eva Beníšková

Výživová poradkyně a fitness trenérka. Poskytuje také výživové poradenství pro diabetiky a celiaky, ze sportu se věnuje zejména ZUMBĚ. Více informací najdete na www.beniskova.cz.

Na těstovinových salátech nevidím v zásadě nic špatného, naopak mohou být velmi kvalitním pokrmem (pokud neobsahují majonézu či obdobná dochucovadla). Na druhou stranu je však potřeba zvážit, v jakou dobu si je dáme a v jakém množství. Těstoviny jsou sacharidy – když energii z nich přijatou nespotřebujeme, může se ukládat ve formě tuků.

Dietu vám žádnou nedoporučím, ta se určuje při zdravotních komplikacích. Pokud se ale rozhodnete zredukovat váhu, upravte stravovací návyky. To znamená vyváženost, složení, množství a pravidelnost. S tím vám velmi ochotně pomůže některý z certifikovaných výživových poradců. Každý člověk má jiné potřeby a neexistuje jedna zaručená dieta, která by fungovala na všechny. Stejně tak vám poradí osobní trenér, co se týče vhodné pohybové aktivity.

Eva Beníšková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.